Jestem tylko psem, bardzo boję się, czyli nie strzelaj w Sylwestra. Piosenka podbija internet [NAGRANIE]

i

Autor: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Facebook screen/ pixabay

"Jestem tylko psem, bardzo boję się", czyli nie strzelaj w Sylwestra. Piosenka podbija internet [NAGRANIE]

2022-12-30 15:09

Dla wielu zwierząt fajerwerki wystrzeliwane w sylwestrową noc są nie do zniesienia. Hałas sprawia im fizyczny ból, a wywołana przez wybuchy panika powoduje gwałtowne reakcje. Może się to skończyć urazami lub nawet śmiercią. Cierpią także zwierzęta domowe. Pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego wyszli temu na przeciw i na swoich mediach społecznościowych opublikowali urocze nagranie, któremu króluje przesłanie, aby nie strzelać w Sylwestra.

Fajerwerki cieszą jedynie niektórych ludzi. Na pewno nie lubią ich jednak wszystkie zwierzęta. Radość trwa kilka sekund, a pokazy pirotechniki są efektownym sposobem przepuszczenia fortuny w bardzo krótkim czasie. Z okazji sylwestra Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zachęca, aby korzystanie z fajerwerków i petard sobie odpuścić. W swoich mediach społecznościowych umieściło nagranie z uroczym kundelkiem, aby podkreślić przekaz informacji.

Fajerwerki wywołują nagły hałas i mocny rozbłysk. Te czynniki powodują u zwierząt poczucie zagrożenia. Reakcją na nie może być nie tylko stres, ale i gwałtowna ucieczka. Domowe psy i koty nie wiedzą kompletnie co się dzieje. Chowają się pod łóżka, szafy, wchodzą nawet do wanny.

"Jestem tylko psem, bardzo boję się, gdy za oknem mym, jest jeden wielki błysk...' - słyszymy na początku nagrania pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Piosenka może dawać dużo do myślenia. Dlatego Wy też nie strzelajcie i przekazujcie dalej!

QUIZ. TO wydarzyło się w 2022 roku. Myślisz, że będzie łatwo? Pomyśl jeszcze raz!

Pytanie 1 z 15
Niewątpliwie największym (i zarazem najgorszym) wydarzeniem mijającego roku była bandycka napaść Rosji na Ukrainę. Dziś mamy...