Inflacja wciąż nie daje za wygraną. Podrożały artykuły spożywcze m.in.: kawa, herbata, margaryna, olej, czy produkty mleczne. Każdy z nas odczuwa to, robiąc zakupy w Lidlu czy Biedronce. Finalnie, płacimy dużo więcej, niż wcześniej. Wyższe ceny zauważa się nie tylko w tej branży. Więcej płacimy za noclegi, wynajem mieszkania, dania w restauracji czy prąd i gaz. To doskonały moment, aby wdrożyć w swoje życie nawyki, dzięki którym uda nam się oszczędzić. Okazuje się to niezbyt skomplikowane, a warto zacząć od podstawowych rzeczy.
Jak zaoszczędzić pieniądze? O tych rzeczach musisz pamiętać
Aby dobrze panować nad domowym budżetem, warto go zaplanować na cały miesiąc i ściśle się go trzymać. Dzięki temu będziesz miał kontrolę nad tym, ile możesz wydać pieniędzy.
PLANOWANIE ZAKUPÓW - wybierając się do sklepu, zawsze miejmy przy sobie spisaną listę zakupów przygotowaną wcześniej. Pomoże nam to w organizacji i uniknięciu niechcianych artykułów w koszyku.
GOTUJMY W DOMU - starajmy się gotować w domu. Pójście do restauracji parę razy w miesiącu bądź zamówienie jedzenia na wynos nie będzie przestępstwem, jednak jeżeli będziemy robić to codziennie - nasz portfel zdecydowanie to odczuje.
KUPUJMY WŁASNE PRODUKTY BIEDRONKI, LIDLA, ITP. - Pamiętajmy, że nie zawsze to co jest drogie, jest wysokiej jakości. Bardzo często w dużych marketach możemy spotkać produkty własnej marki sklepu, które są dużo tańsze, a jakościowo czasem nawet lepsze, niż te "z wysokiej półki".
PIJMY KRANÓWKĘ - jeżeli woda w naszym mieście nadaje się do codziennego spożycia, nie wahajmy się i pijmy ją. Jeśli nie - zainwestujmy w specjalny bidon z filtrem lub czajnik. Nie będziemy musieli wtedy kupować zapasowych zgrzewek wody.
EKONOMICZNA JAZDA SAMOCHODEM - nie wsiadajmy do samochodu "z byle powodu". Planujmy trasy tak, aby załatwić wszystko tj. zakupy, wizytę w banku i u fryzjera. podczas jednej jazdy.
POZBYCIE SIĘ NAŁOGÓW - palisz? Rzuć.
OTWÓRZ OTWARTE KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE I WPŁACAJ CO MIESIĄC PIENIĄDZE, KTÓRE CI ZOSTANĄ
Polecany artykuł: