Podróże

Jak szukać tanich biletów do USA? Oto moje wskazówki!

2024-06-18 20:56

Podróż do Ameryki to dla niektórych podróżników marzenie do spełnienia. Polscy turyści najchętniej latają do takich miast jak Nowy Jork, Chicago, Miami i Los Angeles. Jak zatem znaleźć atrakcyjne cenowo bilety lotnicze i zaoszczędzić na organizacji podróży? Po wielu latach podróżowania po świecie mam już swoje sposoby i postanowiłem zdradzić wam kilka ważnych wskazówek.

Loty do Sztokholmu z Polski za ok. 100 złotych w obie strony, a później połączenie do Stanów Zjednoczonych za 1600 złotych w dwie strony – w taki sposób udało mi się odwiedzić pod koniec kwietnia filmowe Los Angeles. Takie ceny nie są dostępne tylko dla nielicznych. Sprawdź kilka sprawdzonych trików, dzięki którym znajdziesz promocyjne bilety lotnicze, a tym samym zafundować sobie amerykańskie wakacje.

Jak i gdzie szukać tanich biletów do USA? Loty kombinowane są najlepsze

Bilety lotnicze do USA z Europy można znaleźć już za około 1500-1600 złotych w dwie strony, także z lotami na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Zdarzają się okazje, gdzie bilety można zakupić nawet za 1100 złotych w obie strony. Warto na początek podkreślić, że szukanie tanich biletów wymaga czasu. Trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Mój sprawdzony sposób opiera się na szukaniu połączeń poprzez wyszukiwarkę Skyscanner, ale nie tylko. Czasem okazuje się, że taniej kupimy bilety bezpośrednio w liniach lotniczych.

Na początku stycznia tego roku polowałem na bilety do Los Angeles. Wybierając kolejne miasta w Europie, takie jak np. Oslo, czy Sztokholm sprawdzałem promocyjne bilety. Skyscanner zaproponował ciekawe połączenie ze Sztokholm-Arlanda do Los Angeles przez Londyn Heathrow za 1800 złotych w dwie strony za osobę. I to liniami nie byle jakimi, bo American Airlines oraz British Airways. Jednak po sprawdzeniu tego samego połączenia z przesiadką w Londynie na stronie przewoźnika, okazało się że oferuje on tą samą podróż za 1600 złotych (w jedną stronę za 670 złotych, w drugą za 930 złotych). To była okazja nie do odrzucenia, bo w dodatku w drodze powrotnej na trasie z L.A. do Londynu leciałem największym samolotem pasażerskim świata, czyli Airbusem A380. Na pokładach samolotów British Airways (A380) oraz American Airlines (Boeing 777 – 300 ER) serwowano posiłki i napoje, a to wszystko było oczywiście w cenie biletów.

Warto pamiętać, że popularne wyszukiwarki lotów umożliwiają porównanie cen lotów różnych linii lotniczych. Można też dodawać miasta, w których chcemy mieć przesiadkę i w ten sposób urozmaicać naszą podróż. Dzięki temu zaoszczędzimy, a i zwiedzimy zdecydowanie więcej. W moim przypadku wybrałem Sztokholm, który udało się zwiedzić w ciągu jednego dnia, następnie poleciałem do Londynu, a stamtąd już w daleką podróż do Los Angeles. Do Sztokholmu można się dostać bez problemu lecąc z polskich miast, jak np. z Wrocławia, bilety w jedną stronę można kupić za 100 złotych.

Szukając tanich lotów najlepiej być elastycznym. Bardzo często wylot w konkretny dzień tygodnia może być zdecydowanie tańszy, niż w innym dniu. W dodatku, tak jak wyżej napisałem, warto kombinować i szukać lotów z przesiadką, z pewnością znajdziecie wtedy naprawdę solidne okazje, tym bardziej jeśli nie jest dla ciebie problemem posiedzieć kilka godzin na lotnisku. Warto więc dolecieć tanią linią lotniczą do jakiegoś miasta w Europie, a stamtąd wyruszyć w podróż do Stanów Zjednoczonych – ale uwaga lepiej zakupić wtedy podróż np. ze Sztokholmu do USA na jednym bilecie u jednego przewoźnika.

Taniej będzie jak kupisz loty w dwie strony

Dla wielu podróżników to jasne, ale podejrzewam, że informacji o tym, jak kupić tanie bilety do USA szukają także początkujący. Niestety, cena za bilet w jedną stronę na trasie Europa – USA nie wynosi połowy biletu w dwie strony. Bardzo często zdarza się, że bilet w jedną stronę jest zdecydowanie droższy niż z opcją w dwie strony. Przykładem niech będzie ten lot ze Sztokholmu do Los Angeles przez Londyn Heathrow. Jeśli kupimy bilety w dwie strony w terminie np. 1-11 listopada 2024 roku to zapłacimy za całość 1800 złotych (sprawdzone na Skyscanner 18 czerwca). Jeśli natomiast wybierzemy bilet w jedną stronę Sztokholm – Londyn – Los Angeles w dniu 1 listopada, zapłacimy aż 2228 zł. Lepiej więc kupować bilety w obie strony.

Podsumowując, jeśli jesteście naprawdę elastyczni i możecie planować urlop w dowolnych terminach, warto sprawdzać wyloty w różne dni, najlepiej z wyprzedzeniem. Wówczas jest szansa, że naprawdę znajdziecie świetne okazje.

Jak szukać tanich biletów do USA? Oto moje wskazówki!

Quiz. Czy rozpoznasz kraj po zabytku? Do zgarnięcia 10 punktów

Pytanie 1 z 10
Ten amfiteatr mógł dawniej pomieścić do 73 tysięcy widzów. Obiekt ze zdjęcia to oczywiście:
Quiz. Czy rozpoznasz kraj po zabytku? Do zgarnięcia 10 punktów