Autor: PAP Coś złego działo się z "Hubim". Wrocławianin odpadł z US Open

Tenis

Hubert Hurkacz odpadł z US Open. Czy padł ofiarą zakaźnego wirusa?

2023-09-01 12:47

Trwa amerykański Wielki Szlem. Najwięksi tenisiści świata zjechali się na US Open, by walczyć o jak najlepsze rezultaty. Okazuje się, że sportowcy nie tylko walczą na kortach, ale również z problemami zdrowotnymi. Czy Hubert Hurkacz również padł ofiarą tajemniczego wirusa?

Wrocławianin po raz kolejny w karierze zakończył swój udział w wielkoszlemowym US Open na etapie II rundy. Po udanych występach w Toronto i Cincinnati, gdzie odpadał po przegranych meczach z liderem światowego rankingu ATP Carlosem Alcarazem, kibice spodziewali się równie dobrej gry „Hubiego” w Nowym Jorku.

Gem, set, mecz – nie tym razem dla Huberta Hurkacza

W II rundzie US Open Hurkacz mierzył się z Brytyjczykiem Jackiem Draperem. Już od początku spotkania Polak nie prezentował się najlepiej. Przez pierwsze dwa sety była to dla niego walka z samym sobą. 26-letni wrocławianin snuł się po Korcie 12, podpierał rakietą, opierał o plandekę reklamową, chował się do cienia, brakowało mu sił i powietrza. Po porażkach 2:6 i 4:6 „Hubi” wyglądał na tyle źle, że w końcu poprosił o pomoc lekarza.

Medyk nie zdecydował się jednak na podanie żadnych leków i po rozmowie Hubert wrócił na kort. Wydawało się, że w trzecim secie zaczął nawet grać lepiej. Złe samopoczucie nie pozwoliło mu jednak na zwycięstwo w secie i mimo walki do końca, przegrał z Draperem 5:7. Po trzech przegranych setach, Hurkacz pożegnał się z US Open na etapie II rundy.

Kolejni tenisiści chorują. Czy to już epidemia?

Podczas tegorocznej edycji turnieju, problemy zdrowotne nie dopadły tylko i wyłącznie Huberta Hurkacza. Na gorączkę, osłabienie i wymioty skarżyli się zarówno mężczyźni, jak i kobiety:

• Ons Jabeur (słaniała się na nogach i miała trudności z oddychaniem podczas meczu z Camilą Osorio);
  • Dominic Thiem (wymiotował przed spotkaniem z Benem Sheltonem, w trakcie przerw również miał mdłości);
  • Kaja Juvan (wymiotowała podczas meczu z Lauren Davis);
  • Chris Eubanks (dostał biegunki podczas meczu z Benjaminem Bonzim).

Informacje o niepokojących objawach podają amerykańskie media. Dziennikarz „New York Times” Ben Rothenberg podał, że podczas turnieju pokazowego w szatni zawodników oraz sali konferencyjnej pojawił się wirus. W związku z zakażeniem Covid-19, zdalnie z domu pracuje m.in. John McEnroe, ekspert telewizyjny.

Na ten moment, organizatorzy wielkoszlemowego turnieju nie reagują na symptomy choroby. Jedni twierdzą, że przyczyną złego samopoczucia zawodników jest upalna i wilgotna pogoda w Nowym Jorku. Nie milkną jednak przypuszczenia o pojawieniu się tajemniczego wirusa, który grasuje wśród zawodników.