Gitarowy Rekord Guinnessa 2021 - ZASADY, DATA, MIEJSCE, FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

2021-06-10 8:59

Gitarowy Rekord Guinnessa zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, odbędzie się on tradycyjnie we Wrocławiu. W związku z pandemią koronawirusa, organizatorzy wydarzenia byli jednak zmuszeni do przygotowania paru zmian. Na jakich zasadach, gdzie i kiedy odbędzie się Gitarowy Rekord Guinnessa w 2021 r.? Jak wypełnić formularz zgłoszeniowy? Przeczytajcie poniżej.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2021 - ZASADY, DATA, MIEJSCE. Jak będzie wyglądać? W tym roku gitarzyści i gitarzystki nie spotkają się na wrocławskim Rynku. Zagrać będą mieli możliwość 19 czerwca na Pergoli, a także w sieci. Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że nowy termin i lokalizacja umożliwiają zorganizowanie imprezy w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami epidemicznymi. Zachęcają również fanów gitary z całego świata do grania online.

- Muzyka nie zna granic. Chcemy dać szansę przyłączenia się do Rekordu wszystkim, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu. Tym razem pobijamy gitarowy rekord świata, więc liczymy na powszechną mobilizację, od Wrocławia po Zanzibar - mówi szef Gitarowego Rekordu Świata Leszek Cichoński.

Spis treści

  1. Gitarowy Rekord Guinnessa 2021. Pojawią się wybitni artyści
  2. Gitarowy Rekord Guinnessa 2021 - uczestnicy
  3. Gitarowy rekord Guinnessa 2021 na Pergoli i w sieci. Formularz zgłoszeniowy 
Zaproszenie na Gitarowy Rekord Guinnessa - Jennifer Batten

Gitarowy Rekord Guinnessa 2021. Pojawią się wybitni artyści

Podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu zagra zespół Gary Moore Tribute Band na czele z Jackiem Moorem – synem legendarnego wirtuoza gitary. Rekord pomoże bić także Kenny Carr – gitarzysta Raya Charlesa, jednego z artystów wszech czasów.

Gary Moore Tribute Band wystąpi 19 czerwca. Zespół tworzy m.in. syn brytyjskiego gitarzysty znanego z takich składów jak Skid Row czy Thin Lizzy. Jack Moore miłość do gitary odziedziczył po ojcu. Przez wiele lat występował gościnnie na festiwalach na całym świecie, uświetniając m.in. koncerty Joe Bonamassy czy Deep Purple. Do wspólnych występów zaprosił go również zespół Thin Lizzy. Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne. Wraz z Moorem we Wrocławiu zagrają fantastyczni polscy muzycy: basista Łukasz Gorczyca, perkusista Tomek Dominik, gitarzysta Bogdan Topolski oraz znany m.in. z programu „Mam Talent” wokalista Szymon Pejski.

Rekord pomoże bić także Kenny Carr – gitarzysta i kompozytor znany przede wszystkim ze współpracy z Rayem Charlesem, artystą wszech czasów. Carr miał przyjemność koncertować z Charlesem po całym świecie przez ponad 10 lat. Brał udział w nagraniach takich albumów jak „Just Between Us” i „Live at Montreux”. Obecnie Carr występuje w big bandzie amerykańskiego saksofonisty jazzowego i soulowego Maceo Parkera, grając w hołdzie dla Raya Charlesa. Ze swoim kwartetem pojawia się także jako główna gwiazda nowojorskich klubów jazzowych. Kenny jest wykonawcą muzyki instrumentalnej, jazz, blues, funk i fusion. Ma na koncie dziewięć albumów wydanych z udziałem takich artystów jak Richie Morales, Tom Baldwin czy Frank Russo.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2021 - uczestnicy

Grzegorz i Patrycja Markowscy, Grzegorz Skawiński oraz Jan Borysewicz- to pierwsi artyści, którzy 19 czerwca pomogą pobić Gitarowy Rekord Świata. Wrocław w tym dniu odwiedza również Adam Palma i Krzesimir Dębski. Cały tłum gitarzystów poprowadzi Leszek Cichoński. Pojawią się utwory takie jak: Nie płacz Ewka, Foxy Lady, czy Zawsze tam gdzie Ty.

Gitarowy rekord Guinnessa 2021 na Pergoli i w sieci. Formularz zgłoszeniowy 

Gitarowe święto na Pergoli we Wrocławiu odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Aby zagrać we Wrocławiu w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata należy się zarejestrować: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021. Gitarzyści i gitarzystki, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą dołączać do imprezy online. Liczy się każda gitara.

– Nieważne, gdzie będziecie – w domu, w ogródku, w górach, czy na pełnym morzu – dołączcie do nas w sieci. Zagrajmy razem kultowe „Hey Joe" Jimiego Hendrixa – mówi Leszek Cichoński, szef gitarowej orkiestry.

Lista gitarzystów grających online zostanie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021 – link do zapisów dostępny będzie na stronie: www.heyjoe.pl. Zorganizowane grupy, które planują grać online mogą zgłaszać swoje drużyny, pisząc na adres: gitarowyrekordswiata@gmail.com.

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2021, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar, a także inne instrumenty strunowe. Instruktaże do nauki utworów, które gitarowa orkiestra zagra 19 czerwca, dostępne będą na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka. Już teraz można ćwiczyć z Janem Borysewiczem przebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty".

Organizatorzy Gitarowego Rekordu zachęcają także, aby dzielić się swoimi gitarowymi historiami w mediach społecznościowych festiwalu oraz na grupie:

https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?