Dwie, piękne lwice w zoo we Wrocławiu. Zwierzęta wkrótce zamieszkają w nowej lwiarni

i

Autor: ZOO Wrocław

Co tam w zoo?

Dwie, piękne lwice w zoo we Wrocławiu. Wkrótce zamieszkają w nowo powstałej lwiarni

2024-05-24 16:04

W zoo we Wrocławiu powstaje nowa lwiarnia. Już niedługo trafią też do niej lokatorzy. Oprócz lwa Togo, którego mogliśmy już zobaczyć na Facebooku ogrodu zoologicznego, wkrótce do Wrocławia przyjadą dwie młode lwice. Cała trójka stworzy razem stado. Już teraz w mediach społecznościowych wrocławskiego zoo możemy zobaczyć piękne lwice, które za kilka tygodni przyjadą do Wrocławia.

Dwie lwice w nowo powstałej lwiarni we wrocławskim zoo. Kiedy będziemy mogli je podziwiać na wybiegu?

Na Facebooku ZOO Wrocław pojawiły się zdjęcia dwóch lwic, które niedługo przyjadą do stolicy Dolnego Śląska. Samice zamieszkają w nowo wybudowanej lwiarni powstałej na terenie ogrodu zoologicznego. 

Znamy już nawet imiona tych zwierząt - Wanja i Malkia. Są to młode lwice, które urodziły się niecałe trzy lata temu w Zoo African Safari Plaisance du Touch we Francji. Mają one jednego ojca, ale są z różnych miotów, co oznacza, że mają różne matki. 

Jak możemy przeczytać we wpisie na Facebooku wrocławskiego zoo, Wanja i Malkia będą tworzyły nowe stado wraz z Togo, którego mieliśmy okazję już poznać. 

Pracownicy ogrodu zoologicznego informują, że transport lwów do Wrocławia oraz otwarcie lwiarni planowane są w ciągu najbliższych tygodni

Tak ma wyglądać nowa lwiarnia w ZOO Wrocław! Sprowadzona zostanie tam lwia rodzina