Deszcz pokrzyżował im plany. Sparta Wrocław i Włókniarz Częstochowa pojadą w innym terminie. Kiedy będzie?

i

Autor: Facebook.com/ WTS Sparta Wrocław

Żużel

Deszcz pokrzyżował im plany. Sparta Wrocław i Włókniarz Częstochowa pojadą w innym terminie. Kiedy będzie?

2024-06-22 14:39

Wczorajsze spotkanie żużlowej drużyny Sparta Wrocław z Włókniarzem Częstochowa nie poszło po myśli organizatorów. Wyścig trzeba było odwołać z powodu deszczu, który skutecznie pokrzyżował plany. Przybyli na miejsce kibice mogli zobaczyć kałuże, które na powierzchni toru zamieniły się w błoto. Wiadomo, że żużlowcy z Wrocławia i Częstochowy będą się ścigać w innym terminie. Kiedy to będzie?

Przerwany wyścig Sparty Wrocław z Włókniarzem Częstochowa. Wszystko przez deszcz

Piątek, 21 czerwca 2024 roku, w wielu miejscach w Polsce był dniem upalnym. Wszystko zmieniło się wieczorem, kiedy to nad nasz kraj z zachodu nadciągnęły burzowo-deszczowe chmury. 

Do Wrocławia również one dotarły. Z pewnością taka niekorzystna aura postraszyła fanów żużla, którzy wybierali się na jedyne piątkowe spotkanie rozpoczynające 9. rundę PGE Ekstraligi. Na Stadionie Olimpijskim w stolicy Dolnego Śląska mieli spotkać się żużlowcy Sparty Wrocław z zawodnikami Włókniarza Częstochowa. 

Trafnym określeniem są słowa "mieli spotkać się", ponieważ niedługo po 20:00 nad stadionem lunął deszcz, a sędzia podjął decyzję o przyspieszeniu próby toru. Z każdą kolejną minutą nawierzchnia była jednak coraz bardziej namoczona, a deszcz nie ustawał. Wcześniejszy plan sędziego o szybszym rozpoczęciu wyścigu nie powiódł się i zarówno zawodnicy, organizatorzy, jak i kibice czekali na poprawę aury. 

Służby porządkowe zaczęły nawet delikatnie zbierać szczotkami wodę z toru, jednak było już i tak jasne, że będzie bardzo trudno, aby ten mecz się odbył. W końcu o 21:10 sędzia podjął decyzję o odwołaniu spotkania żużlowców Sparty Wrocław z Włókniarzem Częstochowa. 

- Obawiałem się tego, bo obserwowaliśmy od dłuższego czasu prognozy pogody. W ostatnim czasie patrzyliśmy na radar, który pokazywał te opady i mieliśmy obawy. Zawodnicy już po próbie sygnalizowali, że nawet jak jadą sami, to ciężko o odpowiednią widoczność. Jupitery odbijały się od toru i ograniczały mocno widoczność. Do tego padający deszcz i maź na torze - przyznał trener Sparty Wrocław, Dariusz Śledź, w rozmowie z Eleven Sports 1.

Przerwany wyścig Sparty Wrocław z Włókniarzem Częstochowa. Kiedy poznamy nowy termin spotkania? 

Jak zdecydowali organizatorzy, wyścig ten odbędzie się w innym terminie. Jak na razie nie wiemy jeszcze, kiedy to będzie. Podmiot zarządzający ma wkrótce ogłosić nową datę zmagań Sparty z Włókniarzem. Najprawdopodobniej dowiemy się tego w najbliższy poniedziałek.