Politechnika Wrocławska zachęca do wzięcia udziału w nowo otworzonej rekrutacji. Oferta uczelni jest bardzo szeroka, a w tym roku wzbogacona zostanie o 8 kolejnych kierunków.
Niemal 8 tysięcy miejsc dla studentów
Politechnika Wrocławska dla swoich przyszłych studentów przygotowała łącznie 7825 miejsc na 74 różnych kierunkach. Na I stopniu studiów stacjonarnych dostępnych jest 6 768 miejsc, które wybierać można z aż 58 kierunków, w tym pięciu w języku angielskim. Dodatkowo, Politechnika Wrocławska oferuje 420 miejsc na studiach niestacjonarnych. Z kolei 637 miejsc to oferta studiów II stopnia, gdzie do wyboru jest szesnaście kierunków, wśród których sześć jest w języku angielskim.
Politechnika Wrocławska. Do kiedy trwa nabór?
Kandydaci na I stopień studiów stacjonarnych na zgłoszenia mają czas do 10 lipca. Wyniki poznają już dwa dni później, 12 lipca. Więcej czasu na zgłoszenia mają osoby zainteresowane drugim stopniem - ostateczny składania zgłoszeń mija 20 lipca. Nieco inaczej sprawa wygląda jednak w przypadku kierunku architektura.
„Warto jednak zaznaczyć, że trochę wcześniej, bo już 14 czerwca, zakończymy przyjmowanie zgłoszeń na kierunek architektura. 20 i 21 czerwca przeprowadzimy w formule online egzamin z rysunku. Kandydaci mają obowiązek nadesłać do Działu Rekrutacji swoje prace w formie papierowej” - podała Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji PWr.
Politechnika Wrocławska. Nowe kierunki
Jak powszechnie wiadomo, „kto nie idzie do przodu, ten się cofa”, więc Politechnika Wrocławska w tym roku rekrutuje również na aż osiem nowych kierunków. Na studiach pierwszego stopnia uruchomione zostaną:
- inżynieria materiałowa,
- geologia stosowana,
- inżynieria pojazdów i napędów niskoemisyjnych,
- Medical Informatics,
- elektronika i fotonika,
- matematyka,
- matematyka i analiza danych.
Na studiach magisterskich nowością jest z kolei kierunek Urban Mining, czyli inżynieria recyklingu.
Politechnika Wrocławska. Najpopularniejsze kierunki
Choć łączna liczba miejsc jest naprawdę spora, to należy pamiętać, że chętnych na najbardziej atrakcyjne kierunki jest jeszcze więcej. W minionym roku najpopularniejszym kierunkiem okazała się informatyka stosowana - zarówno w języku angielskim, jak i w polskim. Na jedno miejsce przypadało tam odpowiednio 15 i 10 kandydatów. Atrakcyjna była również automatyka i robotyka, a także cyberbezpieczeństwo, gdzie na jedno miejsce przypadało siedem osób.