Służba celno-skarbowa ma zadania dosyć odpowiedzialne, więc aby pracować jako celnik trzeba spełnić wcześniej odpowiednie wymagania. Jeśli jednak uda wam się przejść przez rekrutację, która trwa do 12 października, to czeka na was nie tylko przyzwoita pensja, ale także szereg dodatków! Ile zarabiają celnicy i jak zostać celnikiem?
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa szuka pracowników
Dolnośląska KAS poszukuje pracowników służby celno-skarbowej. Swoje aplikacje składać można do 12 października 2023 roku. Zadaniem celnika jest wykrywanie i zwalczanie nieprawidłowości, które zagrażają bezpieczeństwu finansowemu państwa.
Ile zarabia celnik?
W swojej ofercie pracy KAS otwarcie opisuje zarobki szereg benefitów, które przysługują pracownikom. Nowozatrudniony funkcjonariusz, jeśli wliczymy wszystkie dodatki i bonusy, może zarobić od 4800 do 5200 zł netto miesięcznie! Celnikowi następujące dodatki i przywileje:
- nagroda roczna - "trzynastka"
- dofinansowanie do wypoczynku
- dodatek za wysługę
- nagrody jubileuszowe
- dofinansowanie do zakupu okularów
- dopłata do zajęć sportowych
- możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach
- równoważnik za dojazdy
- dodatek za służbę w nocy
- dodatkowy urlop po 15 latach pracy
Jak zostać celnikiem? Jakie są wymagania?
Aby zostać celnikiem, trzeba spełnić kilka wymagań. Potrzebne jest wykształcenie przynajmniej średnie, trzeba być polskim obywatelem, a niedopuszczalne są jakiekolwiek wyroki sądowe za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Dodatkowo, trzeba przejść odpowiednie badania. Pracy jako celnik nie dostaną również osoby, które uprzednio pełniły służbę zawodową lub pracowały w organach bezpieczeństwa państwa.
Jak aplikować na stanowisko celnika?
Dostępne są dwie opcje złożenia aplikacji. Można zrobić to elektronicznie przez stronę internetową, lub złożyć dokumenty w formie papierowej na adres:
- Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu, ul. Powstańców Śląskich 24,26, 53-333 Wrocław, z dopiskiem: "Postępowanie kwalifikacyjne do SCS nr 3/2023"
Jakie dokumenty należy złożyć?
-
kwestionariusz osobowy, wg wzoru,
-
kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
-
kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe,
-
oświadczenie dot. pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami – wypełnij, jeśli urodziłaś(eś) się przed 1 sierpnia 1972 r.
-
kopie świadectw pracy/służby z poprzednich miejsc pracy/służby, o ile pozostawałeś w stosunku pracy/służby,
-
oświadczenie dot. preferowanego miejsca pełnienia służby (w załączeniu).
Polecany artykuł: