Noc Muzeów 2024 we Wrocławiu. Darmowe przejazdy hulajnogami miejskimi. Wystarczy wpisać kod

i

Autor: Marek Księżarek, wroclaw.pl

Wydarzenia

Za darmo hulajnogą w Noc Muzeów 2024 we Wrocławiu. Można jeździć całą noc!

2024-05-15 10:30

Coraz bliżej do tegorocznej edycji Nocy Muzeów 2024. We Wrocławiu tej nocy aż kilkadziesiąt placówek kulturalnych otworzy przed nami swoje drzwi. Mimo że muzea oraz galerie sztuki nie są aż tak blisko siebie, nie będziemy mieć problemów z komunikacją między nimi. W nocy z 18 na 19 maja będziemy mogli skorzystać z darmowych przejazdów hulajnogami elektrycznymi. Sprawdź, na czym to polega.

Noc Muzeów 2024 we Wrocławiu. Darmowe przejazdy hulajnogami elektrycznymi. Sprawdź, na czym to polega

Już w nocy z 18 na 19 maja odbędzie się Noc Muzeów 2024. W związku z tym firma Lime, zajmująca się produkcją hulajnóg elektrycznych, przygotowała specjalną promocję dla wszystkich uczestników tego wydarzenia. Każdy użytkownik, który w nocy z 18 na 19 maja wpisze w aplikacji kod "MUZEUMZLIME" otrzyma dwa 10-minutowe, darmowe przejazdy. Wspomniany kod będzie ważny od 15:00 18 maja 2024 roku do 2:00 19 maja 2024 roku

Co więcej, tego dnia będzie można również skorzystać z 30 hulajnóg, które pomalowali studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w ramach projektu "Hulaj Art: Sztuka na kółkach". 

- Lime z przyjemnością wspiera inicjatywy kulturalne w miastach, w których oferujemy naszą usługę. Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ jest to pierwsze polskie miasto, w którym w 2018 roku udostępniliśmy nasze pojazdy, a dzięki studentom i wykładowcom Akademii Sztyk Pięknych w tym roku zorganizowaliśmy wernisaż podsumowujący nasz wspólny projekt artystyczny. Zależało nam więc, aby wesprzeć projekt Nocy Muzeów i ułatwić uczestnikom przemieszczanie się tego dnia po mieście - komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager, Lime Polska, w rozmowie z kochamwroclaw.pl.

Jak korzystać z hulajnogi elektrycznej miejskiej?

Aby skorzystać z hulajnogi elektrycznej, najpierw należy pobrać aplikację. Po jej zainstalowaniu, musimy przelać środki na konto użytkownika lub podłączyć kartę płatniczą. Dzięki wspomnianej aplikacji jesteśmy w stanie zlokalizować na mapie, gdzie jest najbliższa hulajnoga oraz jaki ma orientacyjny poziom naładowania baterii. 

Wypożyczenie takiej hulajnogi miejskiej jest proste i trwa kilka sekund. Wystarczy, że zeskanujemy telefonem kod QR, który znajduje się na każdej hulajnodze. Co ważne, do jej wypożyczenia potrzebny jest internet mobilny. Dodatkowo, musimy pamiętać o zablokowaniu pojazdu po skończonej jeździe. Jeśli tego nie zrobimy, ktoś inny może skorzystać z danej hulajnogi, nabijając nasz rachunek. 

Aby ruszyć wystarczy odepchnąć się nogą, a następnie nacisnąć prawą manetkę przyspieszenia. Lewa za to służy do wyhamowania hulajnogi. 

Oto pięć najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik;
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym;
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających;
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku;
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 
Mówiące hulajnogi Bolt dziękują użytkownikom za dobry uczynek