Wrocławska Ekostraż wstrzymuje interwencje. Na adopcję czeka x zwierzaków

i

Autor: Ekostraż Wrocław

Zwierzęta

Wrocławska Ekostraż wstrzymuje interwencje. Wszystko przez zbyt dużą ilość zwierzaków

2023-10-14 12:38

Opieka nad zwierzętami wymaga sporej odpowiedzialności i nie należy do łatwych zadań. We Wrocławiu, oprócz schroniska, działa również Ekostraż. W ostatnich dniach stowarzyszenie to ogłosiło wstrzymanie interwencji. Jest to spowodowane zbyt dużą liczbą podopiecznych.

Ekostraż z Wrocławia to stowarzyszenie, które nieprzerwanie od 14 lat zajmuje się pomocą zwierzętom. Inspektorzy jeżdżą na interwencje w sprawie m.in. psów, które przebywają w niehumanitarnych warunkach. 

10 października działacze ogłosili wstrzymanie interwencji oraz przyjmowania zwierząt. Jaki jest powód takiej decyzji?

Wrocławska Ekostraż wstrzymuje interwencje. Jaki jest tego powód?

Na Facebooku Ekostraży pojawił się wpis informujący o wstrzymaniu przyjmowania kolejnych zwierząt. Organizacja ogłosiła, że przez pewien czas nie będzie odpowiadać na zgłoszenia w sprawie interwencji. 

- Ekostraż przestała podejmować interwencje i nasi inspektorzy nie mogą jeździć do zwierząt. Fizycznie nie mamy miejsca, żeby potem je przechowywać - mówi Katarzyna Szakowska, rzeczniczka prasowa Ekostraż Wrocław. 

Zwierzęta potrzebują przestrzeni oraz osób, które się nimi zajmą i będą wozić na wizyty do weterynarzy. Jak dodaje rzeczniczka prasowa Ekostraży, w tym momencie wrocławska organizacja ma bardzo dużo zwierząt i jest wręcz przeładowana. Chodzi zarówno o sam azyl, jak i domy tymczasowe. 

Z tego powodu stowarzyszenie jest zmuszone do zaprzestania wyjazdów interwencyjnych w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Musi skupić się aktualnie na znalezieniu dobrych domów dla swoich podopiecznych. 

Ekostraż wstrzymuje interwencje. Jak pomóc organizacji z Wrocławia? 

W facebookowym wpisie Ekostraż wprost dała znać, że wolontariusze są już bardzo zmęczeni. Mimo ogromnych chęci na zapewnienie najlepszej możliwej opieki każdemu zwierzakowi, przy tak dużej ich liczbie nie jest to możliwe. Dlatego też działacze wspominają, co można zrobić, aby im pomóc:

  • zaoferować dom stały lub tymczasowy (wystarczy przeczytać informację pod zdjęciem każdego z psów i jeśli zdecydujemy się na adopcję, musimy napisać smsa pod nr 501 639 535; stowarzyszenie pokrywa wówczas koszty opieki);
  • poznać podopiecznych na żywo - 22 października jest Dzień Otwarty w Ekostraży, ale jeśli nie możemy wtedy przyjść, to w każdy czwartek 17:00-19:00 trwa Adopcyjny Czwartek (adres Ekostraży: ul. Miłoszycka 67);
  • udostępnić lub skomentować post z wiadomością o wstrzymaniu interwencji i potrzebie adopcji, aby był bardziej widoczny;
  • zorganizować akcję promującą adopcję, np. w ramach wolontariatu pracowniczego (wszelkie pomysły można wysyłać na adres: przyjaciele@ekostraz.pl). 

Oprócz tego można również zostać wolontariuszem i pomagać w opiece nad zwierzętami przebywającymi w azylu Ekostraży. 

- Każda osoba, która ukończyła 18. rok życia może stać się naszym wolontariuszem. Można przychodzić do azylu, szkolić się w zakresie pomocy zwierzętom i podejmować dyżury. Dyżur polega na karmieniu, wyprowadzaniu, sprzątaniu zwierzętom - mówi Katarzyna Szakowska. - Jest to bardzo pomocne dla wolontariuszy, którzy są na miejscu, oraz naszych pracowników, ponieważ przy takiej liczbie zwierząt naprawdę mamy pełne ręce roboty. 

Barwy szczęścia. Bożena dopadnie Karolinę. Odkryje romans męża z recepcjonistką?