Mobilny punkt szczepień to element akcji „Solidarnie – Zdrowo – Międzypokoleniowo” wrocławskiego magistratu. W dniach 1-18 lipca szczepionkowy autobus pojawi się m.in. na Biskupinie, Brochowie, Jagodnie, czy Nowym Dworze w pobliżu parafii, galerii handlowych i targowisk.
- Zależy nam, by szczepienia były powszechne, dostępne jak najbliżej mieszkańców, a liczba zaszczepionych wrocławianek i wrocławian jak najwyższa. Już teraz jesteśmy w czołówce najlepiej zaszczepionych miast w Polsce. Blisko 48 proc. wrocławian jest już w pełni zaszczepionych, ponad 30 proc. nastolatków przyjęło pierwszą dawkę szczepionki. Wierzymy, że tak świadoma postawa mieszkańców wynika także z naszej pracy – mówił w czwartek Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych we Wrocławiu.
Polecany artykuł:
We Wrocławiu od początku roku prowadzona jest kampania edukacyjna #WrocławSięSzczepi Solidarnie przeciw Covid, w związku z czym, odbywa się sporo specjalnych akcji szczepionkowych. Przykładem jest chociażby zorganizowanie dla osób w kryzysie bezdomności mobilnych punkty szczepień, które dotarły do schronisk i noclegowni. Kolejną inicjatywą miasta były szczepienia we wrocławskich liceach ponad tysiąca młodych ludzi, a w pierwszym dniu wakacji na Stadionie Wrocław zorganizowana została akcja szczepień dla nastolatków, która zostanie powtórzona 3 lipca.
- Zadbaliśmy o osoby starsze i wykluczone. Uruchomiliśmy specjalny numer telefonu, pod którym mogą zgłaszać się wrocławianie, którzy mają problemy z poruszaniem albo transportem i dowozimy je do punktów szczepień, także dzięki wsparciu MPK – podkreślała Dorota Feliks, dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.
We Wrocławiu podano już ponad 870 tys. dawek szczepionki. Liczba osób zaszczepionych na Stadionie Wrocław sięga 100 tys.