Do dyspozycji pacjentów będzie ponad 50 lekarzy, specjalistów i terapeutów - Trzeba pamiętać, że każdy przypadek będziemy rozpatrywać z osobna, ale na pewno będzie ginekolog i położna dla kobiet z niepełnosprawnością, bo taki gabinet otwieramy, pierwszy na Dolnym Śląsku. Poza tym endokrynolog, pediatra metaboliczny, neurolog, okulista, psycholog. Naprawdę tych specjalności jest mnóstwo i w miarę możliwości będziemy się starać pomóc. - mówi Adam Komar, prezes fundacji "Potrafię Pomóc".
Otwarcie Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich zaplanowano na jutro 5 grudnia o godzinie 11:00.
Polecany artykuł:
Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich to nie koniec pomysłów fundacji.
- Podczas otwarcia centrum, chcielibyśmy zaprezentować prezentacje, wizualizacje Kompleksu Potrafię Pomóc. To 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, wybudowany w sposób nowoczesny, z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Kompleks powstanie, aby jeszcze szerzej pomagać, aby rozwinąć nasze działania o dom pomocy społecznej dla osób z niepełnosprawnościami, czy zwielokrotnić ilość miejsce w opiece wytchnieniowej, ale też stworzyć centrum edukacyjne po to, aby podnosić kompetencje kadry - wyjaśnia Adam Komar.
Kompleks ma powstać na osiedlu Widawa do końca 2023 roku. Grunt pod budowę kompleksu, fundacja otrzymała od miasta. Przetarg na realizacje tego projektu powinien ukazać się na wiosnę przyszłego roku.