We Wrocławiu powstał domek igloo. Przypomina uroczego kota!

2021-02-15 23:39

Nocleg w lodowej paszczy kota? To możliwe! W zeszłym tygodniu grupka młodych wrocławian znalazła sposób na zabicie czasu podczas pandemii i wykorzystała nadmiar śniegu. W ciągu czterech dni udało im się zbudować igloo, które wyglądem przypomina kota. Lodowy domek został nazwany przez nich Kittloo.

Pomysłowi wrocławianie budowę igloo planowali już od 4 lat. W tym roku zima w końcu na dobre zawitała we Wrocławiu, dzięki czemu ziścili swoje marzenie.

- Zaczęliśmy tworzyć bloki w plastikowych pojemnikach - wsadzaliśmy tam śnieg. Z uwagi na to, że był on bardzo sypki i nie chciał się lepić, musieliśmy zalewać go dużą ilością wody, żeby bloki mogły w ogóle powstać. Mając już kilka gotowych, układaliśmy je, jeden na drugim – tłumaczy Andrzej Strzała, jeden z twórców. - Najwięcej problemów przysporzyła nam cała kopuła, przy której potrzebowaliśmy dodatkowej osoby, żeby to przytrzymać i stworzyć pierwszy jej zalążek. Później, jak już powstała bryła, zaczęło się dekorowanie. – dodaje Andrzej Strzała.

Kopuła igloo jest przyozdobiona spiczastymi uszami na podobieństwo kota, z oczami, skośnymi, wściekłymi brwiami. Ma na wejściu zębiska zrobione z sopli lodu i wbite gałęzie przypominające wąsy.

Kittloo czeka na najemcę

Andrzej wstawił ogłoszenie najmu kittlo na platformę airbnb. Cena za dobę co prawda jest wysoka, ale nie chodzi tutaj przecież o zarabianie pieniędzy.

-Szukałem igloo na airbnb i nie znalazłem żadnego, więc prawdopodobnie jest to jedyne igloo, a na pewno Kittloo w Polsce. Nie wstawiłem go w celach zarobkowych, chociaż mam nadzieje, że znajdzie się jakiś śmiałek Chciałem zachęcić innych do stworzenia własnych śnieżnych domków – komentuje Andrzej.

Aby spać w Kitloo, warto jeszcze spełnić parę warunków. W ogłoszeniu czytamy:„Polecane w szczególności dla osób z dobrym śpiworem, bez problemów z kręgosłupem i nie mających więcej niż 170 cm wzrostu.”

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj:

https://www.airbnb.pl/rooms/48155170?check_in=2021-02-15&check_out=2021-02-16&adults=1&source_impression_id=p3_1613374069_OQ1MFNjyY%2F3EyCZL&guests=1

Skusicie się na nocleg?

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?