Wakacje 2021 - nowe połączenia lotnicze z Wrocławia. Gdzie polecimy?

i

Autor: Materiały prasowe Portu Lotniczego we Wrocławiu Wakacje 2021 - nowe połączenia lotnicze z Wrocławia. Gdzie polecimy?

Wakacje 2021 - nowe połączenia lotnicze z Wrocławia. Gdzie polecimy?

2021-04-28 12:25

Nowe połączenia lotnicze z Wrocławia wprowadziły Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach akcji „Lot na wakacje”. Od czerwca ze stolicy Dolnego Śląska będzie można polecieć na grecką wyspę Kos i do Barcelony. Bilety na wakacyjne loty są już dostępne w sprzedaży. Oprócz tego, British Airways, jedna z największych linii lotniczych na świecie, wprowadza bezpośrednie loty do Londynu-Heathrow, dzięki którym Wrocław zyskuje kolejne połączenia niemal z całym światem.

Pojawiły się kolejne nowe połączenia lotnicze z Wrocławia. To wspaniała wiadomość dla osób szykujących się na wakacje. Jakie nowe kierunki pojawią się na wrocławskim lotnisku? Od czerwca samoloty PLL LOT będą kursować z Wrocławia na grecką wyspę Kos i do Barcelony. Nowe kierunki zostały wprowadzone w ramach akcji „Lot na wakacje”. Pasażerowie będą mieli również możliwość dostać się bezpośrednio z Wrocławia do Londynu na lotnisko Heathrow. 

Loty z Wrocławia na Kos i do Barcelony. Od kiedy? 

Połączenie na trasie Wrocław – Kos będzie realizowane w każdą niedzielę w okresie od 20 czerwca do 3 października 2021 roku. Wylot z Wrocławia zaplanowany jest na godzinę 13.30, lądowanie na wyspie Kos o godzinie 17.20 czasu lokalnego (lot trwa 2 godziny i 50 minut). W przeciwnym kierunku: wylot z wyspy Kos o godz. 18.20 czasu lokalnego, lądowanie we Wrocławiu o godzinie 20.15. Z kolei połączenie na trasie Wrocław – Barcelona (lotnisko Barcelona-El Prat), będzie realizowane w każdą sobotę w okresie od 19 czerwca do 2 października 2021 roku. Wylot z Wrocławia zaplanowany jest na godzinę 15.10, lądowanie na lotnisku El Prat w Barcelonie o godzinie 17.55 (lot trwa 2 godziny i 45 minut). W przeciwnym kierunku: wylot z lotniska El Prat w Barcelonie o godz. 11.30, lądowanie we Wrocławiu o godzinie 14.10.

– Bardzo doceniamy kolejne nowości, które na pewno spodobają się pasażerom – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Ubiegłoroczna oferta wakacyjnych lotów PLL LOT z Wrocławia została bardzo dobrze przyjęta i wierzymy, że podobnie będzie w tym roku. Wszyscy jesteśmy spragnieni wakacji, więc każda dodatkowa możliwość jest bardziej niż mile widziana – dodaje.

Połączenie lotnicze Wrocław - Londyn-Heathrow

Nowe połączenie na trasie Port Lotniczy Wrocław – Londyn-Heathrow będzie realizowane od 1 lipca do 26 września, dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Wyloty z Wrocławia zaplanowane są na godzinę 11.35, lądowania w Londynie o godzinie 12.45 czasu lokalnego. W przeciwnym kierunku: wyloty z Londynu o godz. 7.35 czasu lokalnego, lądowania we Wrocławiu o godzinie 10.45. Bilety można już rezerwować w systemie internetowym przewoźnika. Po przerwie w sezonie zimowym, połączenie powróci w pełni w sezonie letnim 2022. 

– To wielkie wydarzenie dla nas i pasażerów. Poza wieloma plusami dużą zaletą Heathrow jest jego ogromny potencjał tranzytowy. To dogodnie zlokalizowany hub przesiadkowy, który łączy Londyn, a tym samym Wrocław, z niemal całym światem. Wraz z połączeniami z Wrocławia do dwóch innych lotnisk w Londynie: Luton oraz Stansted, pasażerowie zyskują ogromne możliwości – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Przypomnijmy, że dużym ułatwieniem dla podróżnych jest możliwość wykonywania testów na terenie Portu Lotniczego Wrocław. Wszyscy pasażerowie wylatujący mają dostęp do szybkich testów antygenowych. Takie testy mogą wykonać na lotnisku także pasażerowie przylatujący zarówno spoza, jak i ze strefy Schengen. Ułatwieniem jest dodatkowo możliwość wykonania genetycznego testu metodą Real Time-qPCR. Punkt diagnostyczny znajduje się przed terminalem – na specjalnie wydzielonym do tego celu parkingu B. Z tych testów może skorzystać każdy, niekoniecznie przed lub po zakończeniu podróży lotniczej.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Raport z anteny 27.04, godz.10