Uniwersytet Ekonomiczny przechodzi na tryb zdalny! Co z innymi uczelniami?

2021-11-17 14:59

Czwarta fala pandemii koronawirusa coraz bardziej daje nam się we znaki. Wielu zakażonych to studenci, dlatego niektóre szkoły wyższe podejmują decyzję o przejściu na naukę zdalną. Wśród nich jest już Uniwersytet Ekonomiczny. Co z innymi uczelniami? Czy istnieją powody, aby jednak zostać przy stacjonarnym nauczaniu? O tym przeczytacie poniżej.

Na zdalne nauczanie podczas czwartej fali koronawirusa postanowiły przejść władze Uniwersytetu Ekonomicznego. Przedwczoraj wydano specjalne oficjalne oświadczenie w tej sprawie. 

W okresie od 18.11.2021 do 05.12.2021 wszystkie zajęcia dydaktyczne prowadzone we Wrocławiu na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia, z zastrzeżeniem ust. 2, oraz na studiach doktoranckich i w Szkole Doktorskiej prowadzone są zdalnie. Dopuszcza się, aby 25 % zajęć z każdego przedmiotu odbywało się asynchronicznie za pomocą Platformy Moodle. Przynajmniej 75 % z każdego przedmiotu powinno odbywać się synchronicznie z wykorzystaniem modułu Teams pakietu Office 365 - czytamy na stronie internetowej Uniwersytetu Ekonomicznego. 

Zmiany czekają także studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy od 22 listopada będą się uczyć zdalnie z domu. Decyzję podejmą dziekani poszczególnych wydziałów.

- Od najbliższego poniedziałku Politechnika Wrocławska planuje zwiększyć zakres zajęć realizowanych w trybie zdalnym. Teraz nie tylko wykłady, ale też ćwiczenia, seminaria oraz w uzasadnionych przypadkach projekty i laboratoria będą mogły być prowadzone online. Będziemy dbać o wysoką jakość zajęć realizowanych w tym trybie i dlatego będziemy stosować wszystkie procedury, które były stworzone na okoliczność sytuacji epidemicznej - mówi prof. Agnieszka Bieńkowska - prorektor ds. kształcenia PWr.

Uniwersytet Wrocławski spokojnie podchodzi do całej sytuacji i póki co, nie ma ostatecznej decyzji o przejściu na nauczanie online.

- Na szczęście na Uniwersytecie Wrocławskim nie ma na razie tak dużej liczby zakażeń wśród studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych, a przede wszystkim nie ma ognisk, dzięki temu, nadal nie musimy zmieniać jeszcze trybu naszej pracy. W każdej chwili jesteśmy przygotowani na to, żeby to zmienić i niemal z biegu wdrożyć tryb nauki całkowicie zdalnej - mówi rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego dr Katarzyna Uczkiewicz.

Przegrupowanie migrantów na granicy

Uniwersytet Medyczny nie myśli obecnie o przejściu na naukę zdalną - tłumaczy się wysokim współczynnikiem szczepień wśród swoich wykładowców i studentów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 17.11 (Goście: Bogdan Zdrojewski - PO, dr Jacek Sokołowski - politolog, UJ) Sedno Sprawy: Ryszard Terlecki