Trwa nabór na policjantów we Wrocławiu. Ile można zarobić na początek?

i

Autor: Dolnośląska Policja

Wrocław

Trwa nabór na policjantów we Wrocławiu. Ile można zarobić na początek?

2023-08-21 8:53

Ile można zarobić będąc policjantem we Wrocławiu? Już po ukończeniu szkolenia podstawowego wynagrodzenie dla osób, które ukończyły 26 rok życia wynosi 4930 złotych netto. Ale to tylko sama pensja, są jeszcze atrakcyjne dodatki. Dolnośląska policja przypomina o kolejnym naborze na policjantów.

Nabory na policjantów zaplanowano na 23 sierpnia, 27 października oraz 28 grudnia 2023 roku. - Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną, kreatywną i potrafisz pracować w zespole to już dziś wypełnij niezbędne dokumenty i złóż je – zachęca dolnośląska policja.

Sama pensja to nie wszystko

Zarobki na początek mogą być bardzo atrakcyjne. Po ukończeniu kursu podstawowego, podczas którego wynagrodzenie funkcjonariusza wynosi 4930 złotych netto, a jeśli dana osoba nie ukończyła 26 roku życia zarobki wynoszą wówczas 5300 złotych netto. To jednak dopiero na początek służby. Rzecznik wrocławskiej policji przypomina, że do pensji doliczane są różne dodatki.

- Są to np. dodatki stażowe, prewencyjne, za stopień, za grupę zaszeregowania, czy dodatek społeczny. Ponadto wliczają się awanse np. na referenta, czy detektywa. W zależności od dodatków, są to kwoty do nawet kilkuset złotych. Sam dodatek prewencyjny to 500 złotych. Poza tym funkcjonariusze mają wypłacane dodatki za brak mieszkania, czy dojazdy do pracy. Jest 13 pensja i dodatek mundurowy – informuje nas st. asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

Wymagania dla osób ubiegających się o pracę w policji:

  • polskie obywatelstwo,
  • nieposzlakowana opinia,
  • kandydat nie może być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • musi korzystać z pełni praw publicznych,
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  • mieć odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • trzeba mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Zainteresowani służbą w policji dolnośląskiej mogą składać dokumenty w poszczególnych komendach na terenie województwa. Sam proces rekrutacji nie należy do najłatwiejszych. Ze wszystkich kandydatów do służby w policji dolnośląskiej proces kwalifikacyjny przechodzi jedynie około 30 procent uczestników.

Z Wrocławia na weekend. Wyprawa na Mniszek i Chełmiec