Dolny Śląsk

To raj dla miłośników przyrody! Kiedy otwarcie Arboretum pod Wrocławiem?

2024-04-02 14:07

Arboretum Wojsławice to wyjątkowe miejsce, które jest częścią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Po zimowej przerwie już w niedzielę (14 kwietnia) ponownie otworzy się dla zwiedzających. Jak dostać się do tego pięknego ogrodu i po ile są bilety w sezonie 2024?

Arboretum Wojsławice to jeden z najpiękniejszych ogrodów na Dolnym Śląsku. Miejsce to jest częścią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i może być idealną propozycją na weekendowy wypad poza miasto. Wojsławice położone są zaledwie godzinę drogi samochodem od Wrocławia. Na terenie ogrodu są m.in. wspaniałe narodowe kolekcje różaneczników rasy łużyckiej, liliowce, piwonie, czy hortensje. Teren Arboretum ma 62 hektary, w tym znajduje się tu 5 ha zabytkowego parku, 3 ha bylin oraz 12 ha sadu starych odmian czereśni. Cały obszar wzbogacony jest o m.in. place zabaw dla dzieci, łąki do leżenia na własnym kocu i trasy dla osób z niepełnosprawnością.

Arboretum Wojsławice zaprasza do zwiedzania. Kiedy otwarcie sezonu 2024?

- Serdecznie zapraszamy do odwiedzin Arboretum już od 14 kwietnia 2024 roku – poinformowało na swojej stronie internetowej Arboretum Wojsławice. W dniu otwarcia arboretum zaprasza na kiermasz roślin (godz. 9:00–18:00).

Ponadto w programie:

  • wystawa florystyczna „Rajskie Ogrody” w wykonaniu Szkoły Policealnej COSINUS z Wrocławia (otwarcie wystawy godz. 12:00)
  • wystawa malarstwa „W pogoni za pięknem” autorstwa Krystyny Nowak, wernisaż godz. 12:00
  • prezentacja aplikacji mobilnej – przewodnika multimedialnego po Arboretum Wojsławice, godz. 12:30
  • spacer „Zwiastuny wiosny w ogrodzie”, zaprasza z-ca Dyrektora OBUWr ds. Arboretum Wojsławice mgr inż. Tomasz Dymny, godz. 13:00
  • koncert z cyklu Muzyka w Ogrodzie, godz. 16:00

Godziny otwarcia Arboretum Wojsławice są podobne jak w poprzednich latach, kasa czynna jest codziennie, także w sobotę, niedziele i święta w godz. od 9.00 do 18.00. Ogród w Wojsławicach można zwiedzać do godz. 20:00.

Ceny biletów:

  • bilet normalny 30 zł
  • bilet ulgowy 20 zł

Wstęp wolny na teren ogrodu mają m.in. osoby niepełnosprawne znacznie wraz z opiekunem oraz pies przewodnik osoby niepełnosprawnej oraz dzieci do 3 lat.

Jak dostać się do Arboretum Wojsławice? Do Arboretum można dojechać z Wrocławia krajową drogą nr 8, a także busami Beskid (przystanek Dawida/Joannitów) – w kierunku Stronia Śląskiego lub Nowej Rudy.

Warto przypomnieć, że w Arboretum Wojsławice znajduje się buk „Serce Ogrodu”, który zdobył tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2024.

To raj dla miłośników przyrody! Kiedy otwarcie Arboretum pod Wrocławiem?