A to ciekawe!

To najstarsza kawiarnia we Wrocławiu. Powstała jeszcze za czasów Breslau. Byłeś tam?

2024-05-01 15:34

We Wrocławiu znajdziemy wiele ciekawych miejsc z niesamowitą historią. Tylko jedno z nich może jednak pochwalić się mianem najstarszej kawiarni w stolicy Dolnego Śląska. Powstała jeszcze za czasów Festung Breslau. Wchodząc do jej wnętrza, możemy zakochać się w pięknych kanapach czy podświetlanym witrażu sufitowym.

To najstarsza kawiarnia we Wrocławiu. Powstała jeszcze za czasów Breslau

Mimo że we Wrocławiu istnieje wiele kawiarni, w których i napijemy się pysznej kawy, i spędzimy świetny czas, to wśród nich wyróżnia się jedna. Jest to bowiem najstarsza kawiarnia w stolicy Dolnego Śląska. Chodzi tu o Kawiarnię Europejską. Znajduje się ona przy ul. Piłsudskiego 88, tuż obok Hotelu Europejskiego. Odwiedzają ją jednak nie tylko goście hotelowi, ale również osoby, które chcą zrelaksować się w klimatycznym miejscu przy filiżance dobrej kawy.

Z pewnością sporą część osób przyciągają do tego miejsca również podświetlane witraże sufitowe. Ta niespotykana ozdoba idealnie wkomponowuje się w stylistykę kawiarni. 

- Tu każdy zakątek opowiada własną historię, a każde krzesło pamięta niejedną fascynującą postać. Dawniej lokal był przede wszystkim salonem artystycznym, przez dekady skupiającym elitę kulturalną Wrocławia. Bywali tu znamienici pisarze, aktorzy, malarze oraz muzycy. Ściany kawiarni opowiadają niezliczone historie o ważnych spotkaniach, twórczych dyskusjach i burzliwych romansach - opowiadają właściciele lokalu, w rozmowie z tuwroclaw.pl.

Co ciekawe, pierwszą kawiarnię wiedeńską otwarto w 1876 roku w ówczesnym Breslau. Było to coś nowego, a co za tym idzie wiele osób chętnie odwiedzało wspomnianą kawiarnię. Była nawet traktowana jako idealne miejsce na spotkania towarzyskie. Znajdowała się przy ul. Piotra Skargi 19, czyli niedaleko Kawiarni Europejskiej.

Najstarsza kawiarnia we Wrocławiu. Zobacz, jak tam pięknie!

Stary Cmentarz w Rzeszowie – najstarsza zachowana nekropolia miasta.