Rozbiórka budynku dawnej Spółdzielni Pracy PALART we Wrocławiu. Deweloper czeka na pozwolenie
W czasach PRL-u przy ul. Kruszwickiej 26-28 na wrocławskim Szczepinie mieściła się Spółdzielnia Pracy PALART. Znajdowała się tam również fabryka zabawek, w której produkowano m.in. samochodziki i bąki. Niektórzy starsi mieszkańcy miasta mogą sobie powspominać nawet wycieczki szkolne do tego miejsca.
Jest to jeden z niewielu ocalałych poniemieckich budynków. Aktualnie jednak tylko stoi i niszczeje. W 2021 roku miasto wydało pozytywną opinię o warunkach zabudowy. Jak dowiedział się portal tuwroclaw.pl, deweloper nie zdradza na razie swoich planów i czeka na pozwolenie na rozbiórkę. Prawdopodobnie staną tam bloki mieszkalne.
Rozbiórka budynku dawnej Spółdzielni Pracy PALART we Wrocławiu. Mieszkańcy: "To jest cyrk"
Na Facebooku mieszkańcy dzielą się swoimi opiniami na temat rozbiórki tego miejsca. Wśród nich możemy przeczytać m.in.:
- "To jest cyrk jakich mało.... Developer za developerem coś stawia... Ludzi coraz więcej, infrastruktura rowerowa to kpina, infrastruktura drogowa coraz węższa, dziurawa w dodatku, żeby płynnie przejechać na zielonym przez np. głupią Legnicka trzeba chyba ze 140 jechać... Pojazdy to najlepiej parkować jeden na drugim żeby się zmieścić... Komunikacja miejska to i co chce... Na wjeździe powinna stać tablica 'Wrocław, witamy w cyrku'" - pisze jeden z użytkowników;
- "Znów kolejne blokowisko..." - komentuje inna użytkowniczka.
- "Pan S kontynuuję dewastacje miasta, tak koledzy architekci cieszą się, ohydne rządy" - pisze kolejny użytkownik;
- "Blokozo-betonozy ciąg dalszy. Szczepin pozbył się najstarszej, ocalałej z pożogi wojennej, remizy strażackiej. Pozbędzie się kolejnych ocalałych, a nie przytłaczających i ciekawych obiektów. Ładne osiedle stanie się zmorą dotychczasowych mieszkańców. Nowe budynki przy Poznańskiej, Czarnieckiego, Młodych Techników, Braniborskiej i Długiej w miejscu marketu budowlanego i spożywczego. Będzie naprawdę pięknie? Niestety tylko w miejskim budżecie..." - pisze inna internautka.