Certyfikaty promują podmioty gospodarcze z terenu Doliny Baryczy oraz nagradzają ich wzajemną współpracę.
- Nie tylko zależy im na tym, by taki certyfikat posiadać, ale są to podmioty gotowe do współpracę z innymi. Czyli np. chcą podawać produkty lokalne w restauracjach, czy chcą promować usługi sąsiednich podmiotów z Doliny Baryczy - mówi Inga Demianiuk-Ozga, prezes stowarzyszenia Partnerstwo dla Doliny Baryczy.
W tym roku znak Dolina Baryczy Poleca otrzymało 58 podmiotów, a 9 kolejnych uzyskało nominację do przyszłorocznej edycji, m.in. ośrodek edukacji ekologicznej z Rudy Żmigrodzkiej.
- Przede wszystkim posiadanie tego znaku to renoma, którą nasi klienci kojarzą po pierwsze z jakością, a po drugie z regionem. Klienci doceniają to, że nasza oferta jest mocno związana z regionem, a podmioty posiadające to wyróżnienie nie są przypadkowymi firmami - mówi pomysłodawczyni ośrodka Lidia Jażdżewska.
Wśród produktów wyróżnionych certyfikatem znajdziecie m.in. milickiego karpia, owoce i warzywa od okolicznych rolników czy przetwory owocowe. Do tego rękodzieło, miody, wina czy piwa. Wśród usługodawców wyróżnia się bogata oferta noclegowa, gastronomiczna, rekreacyjna i edukacyjna, a także różnorodne usługi świadczone przez kandydatów do otrzymania tytułu w kolejnej edycji.
Pełną listę podmiotów wyróżnionych znakiem Dolina Baryczy Poleca znajdziecie na stronach internetowych Partnerstwa dla Doliny Baryczy.