W tym roku z programu będzie mogło skorzystać ponad 300 par, a miasto przeznaczy na ten cel prawie 1,5 mln zł. - Program jest kierowany do mieszkańców, którzy mieszkają i rozliczają się we Wrocławiu. Trzeba także pozostawać w związku małżeńskim, bądź partnerskim, ponieważ program jest kierowany do par, a takzę trzeba mieć zdiagnozowaną niepłodność i zaświadczenie o bezskutecznym jej leczeniu w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku - mówi Anna Bytońska z biura prasowego Urzędu Miasta Wrocławia.
Kobieta nie może przekroczyć 40 roku życia, chodź są wyjątki. - Procedura dopuszcza wiek do 42. lat w momencie dobrze rokującej rezerwy jajnikowej - tłumaczy Anna Trawińska z Kliniki i Laboratoria Medyczne INVICTA, jednego z realizatorów program.
Jej zdaniem takie dofinansowanie jest niezbędne w naszym mieście. - Wciąż wielu pacjentów po prostu nie może sobie pozwolić na tę procedurę, ze względu na wysokie koszty - dodaje Anna Trawińska. Para może otrzymać do 5 tyś zł.
Dla lepszej dostępności dla mieszkańców, w tym roku program realizuje też InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa Wrocław.