Na pierwszy ogień poszła Sztabowa
– Na odcinku od Gajowickiej do Powstańców Śląskich ulica Sztabowa zostanie objęta strefą 30. Po wprowadzeniu strefy ograniczonej prędkości skrzyżowania ze wszystkimi przecznicami staną się równorzędne – zapowiada Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.
Zmiany będą dotyczyły także parkowania – od teraz możliwe będzie parkowanie prostopadłe po południowej stronie. Wzdłuż ulicy powstaną też azyle dla pieszych oraz zwężenia jezdni w obrębie wlotów ulic poprzecznych.
Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa
- Projekt jest odpowiedzią na liczne wnioski kierowane przez mieszkańców. Wszystkie te wnioski dotyczyły problemu przekraczania prędkości oraz bardzo ograniczonego poczucia bezpieczeństwa ze strony pieszych - podkreśla Ewa Mazur.
Zakres przewidzianych robót dotyczy obniżania krawężników, napraw cząstkowych nawierzchni jezdni i chodników, malowanek, oznakowania pionowego oraz montażu słupków, azyli, pylonów i wysepek.
Rondo, wyspy, azyle
Jeszcze w tym miesiącu roboty powinny rozpocząć się na ulicach Odolanowskiej i Zakładowej. W listopadzie przyjdzie kolej na Pretficza, Redycką, Starościńską, Dawida i Kłodnicką.
• Na Pretficza pojawią się strefa 30, azyl i wyspy zawężające szerokość jezdni. Parkowanie zostanie uporządkowane poprzez wyznaczenie miejsc oraz sposób ich zajmowania (równolegle i prostopadle).
• Na Dawida przy skrzyżowaniu z Gajową powstanie mini rondo, a także wyspy i azyle dla pieszych.
• Na Kłodnickiej, między Małopanewską a Kwiską, przy skrzyżowaniu ze Stobrawską i przedszkolu Bajka powstanie próg spowalniający. Zawężenia jezdni uspokoją dodatkowo ruch na przejściu przy kościele.
• Na Redyckiej i Starościńskiej pojawią się ograniczenia prędkości do 40 km/h, zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniach z przecznicami (równorzędne), azyle dla pieszych oraz progi spowalniające.
• Na Zakładowej powstanie wyniesione przejście z przejazdem rowerowym między sięgaczem Zakładowej a Słonimskiego, powstaną też progi spowalniające.
Prace na wszystkich ulicach mają zostać zakończone do końca tego roku. Łączny koszt wykonania projektu to ponad 1 mln zł.