OnkoIgrzyska to forma przyjemnego z pożytecznym - czyli sportowa czysta rywalizacja oraz aktywność fizyczna jako rehabilitacja. Wydarzenie to ma za zadanie również wyprzeć myślenie, że sport nie jest dla ludzi, którzy chorują.
- W całym wydarzeniu chodzi oto aby dzieci nie rezygnował z aktywności fizycznej. Ważne jest to aby traktowały sport jako zabawę oraz jako element wsparcia ich rehabilitacji. Mowa oczywiście o osobach, którym stan zdrowia pozwala się w taki sposób poruszać - Mówi Klaudia Smolarska- Kulej z Fundacji Na Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową.
Polecany artykuł:
Będą konkursy, zabawy i a dla spragnionych napoje i jedzenie. Nie zabraknie również pamiątkowych medali i pucharów. A żeby je zdobyć młodzi zawodnicy będą musieli wziąć udział w rywalizacji w minimum 1 z 6 dyscyplin.
Jak sama nazwa mówi będą to igrzyska czyli kategorie i dyscypliny, które możemy znać z ostatnich Igrzysk w Tokio lub Rio de Janeiro. Podane zostały już konkurencje, w których zmierzą się młodzi zawodnicy. Są nimi:
- Bieg rodzinny
- Lekkoatletyka
- Badminton
- Tenis stołowy
- Piłka nożna
- Konkurs plastyczny
Te jubileuszowe 15-te Dolnośląskie Onkoigrzyska są powrotem do stacjonarnej formy wydarzenia. Ze względu na to, że osoby schorowane są "w grupie ryzyka" to rok temu zawody były przeprowadzone hybrydowo. Pierwsza grupa startowała i dopingowała przed ekranem swojego laptopa a druga żwawo oddawała się rywalizacji na stadionie.
Ważną kwestią są zapisy, które obowiązują na to wydarzenie .Można ich dokonać na stronie onkoigrzyska.awf.wroc.pl lub bezpośrednio w dniu zawodów na Stadionie Olimpijskim. Zaznaczyć jednak trzeba, że wystartować mogą jedynie Ci, który chorują na nowotwór lub zostali z niego wyleczeni.