Potańcówka Wrocławska na dziedzińcu Ossolineum. Szykują się tańce sprzed wieków

i

Autor: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego/Zakład Narodowy im. Ossolińskich /Ossolineum

Wrocław

Potańcówka Wrocławska na dziedzińcu Ossolineum. Szykują się tańce sprzed wieków!

2024-06-05 10:04

Już w sobotę (8 czerwca) odbędzie się kolejna Potańcówka Wrocławska. Tym razem organizatorzy zapraszają na wydarzenie specjalne. Stylowa impreza z tańcami z okresu 1823-1923-2023 będzie miała miejsce na dziedzińcu Ossolineum. Będą m.in. stroje z początku XIX wieku, a to wszystko z okazji 200-lecia Muzeum Książąt Lubomirskich, którego zbiory są przechowywane we wrocławskim Ossolineum.

Potańcówka Wrocławska to już tradycja w kalendarzu imprez we Wrocławiu. Pierwsza w tym roku impreza miała miejsce na placu Wolności w maju i przyciągnęła spore grono mieszkańców. Teraz organizatorzy zapraszają na drugie wydarzenie specjalne, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 8 czerwca. Tym razem tańce będą na dziedzińcu Ossolineum (wejście od ul. Szewskiej 37).

Impreza w strojach z XIX wieku

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Ossolineum zapraszają do udziału w tanecznej podróży przez stulecia, a to wszystko w ramach jubileuszu 200-lecia Muzeum Książąt Lubomirskich, którego zbiory są właśnie w Ossolineum.

- Zaczniemy rokiem 1823 i lekcją kadryla poprowadzoną przez instruktora z Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Tańczyć będziemy w towarzystwie pań ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina", które zaprezentują suknie dzienne z tego okresu – zapowiadają przedstawiciele WCRS i zaznaczają, że na koniec nie zabraknie przebojów z ostatnich lat.

- Potem, zainspirowani rokiem 1923, tanecznym krokiem przejdziemy przez muzyczne szlagiery z lat 20. i 30. XX w., po to, by wieczór zakończyć hitami z roku 2023 – dodają.

Potańcówka Wrocławska na dziedzińcu Ossolineum. Wstęp darmowy

Zabawa potrwa od godz. 17:00 do 22:00, a poprowadzi ją znana DJ Ewelina Gra. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i ma charakter otwarty. Organizatorzy jednak podkreślają, że ze względów bezpieczeństwa liczba osób przebywających na dziedzińcu będzie ograniczona. Dodają, że po osiągnięciu maksymalnej liczby uczestników będą prosić osoby, które dopiero przyjdą o chwilę cierpliwości - na potańcówkach jest zazwyczaj spora rotacja uczestników, więc dla każdego powinno znaleźć miejsce na zabawę. Wejście na imprezę będzie obowiązywało tylko od ul. Szewskiej 37.

Kolejna potańcówka planowana jest na 22 czerwca przy Narodowym Forum Muzyki.

TOP 10 najpiękniejszych ratuszy na Dolnym Śląsku. Sprawdź, gdzie ich szukać