Politechnika Wrocławska przechodzi na zdalne nauczanie. Co dalej?

i

Autor: Pixabay.com Politechnika Wrocławska przechodzi na zdalne nauczanie. Co dalej?

Politechnika Wrocławska przechodzi na zdalne nauczanie, Uniwersytet czeka. Co dalej?

2020-10-09 11:43

Rektor Politechniki Wrocławskiej podjął decyzję, by studenci przeszli na zdalne nauczanie. Na razie na niecałe dwa tygodnie. Co dalej? Sprawdźcie szczegóły.

Politechnika Wrocławska wprowadza zdalne nauczanie

Rektor Arkadiusz Wójs podjął decyzję, by w związku z narastającą liczbą zakażeń COVID-em 19 przejść na zdalne nauczanie. Na razie tylko przez niecałe dwa tygodnie, od dzisiaj (9 października) do 18 października. Co dalej?

- Dajemy sobie czas na podjęcie decyzji, co dalej, jak to rozwiązać. Konkrety podamy 16 października - mówi Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Przedstawiciele uczelni przypominają, że decyzja o przeniesieniu wszystkich zajęć w tryb zdalny nie oznacza zamknięcia uczelni.

Uniwersytet Wrocławski: zdalne tylko wykłady, obowiązkowe maseczki

Uniwersytet Wrocławski na razie wstrzymuje się z ostateczną decyzją o zawieszeniu nauki stacjonarnej. Zdalnie odbywać się mają tylko wykłady, a reszta zajęć przeprowadzana będzie w trybie hybrydowym. Wykłady w formie stacjonarnej mogą się odbywać pod warunkiem, że liczba studentów uczestniczących w wykładzie jest nie większa niż 15 lub stanowi mniej niż 10% miejsc na sali wykładowej.

- Nie ma powodu by większość wykładów odbywała się stacjonarnie - tłumaczy rektor uniwersytetu, prof. Przemysław Wiszewski. - To byłoby niepotrzebne narażanie ludzi - wykładowców i słuchaczy, dlatego chcemy, by wykłady były w zdecydowanej większości zdalne. Podobnie, jeśli chodzi o konwersatoria i ćwiczenia. Jeśli bez drastycznego pogorszenia jakości kształcenia można je odbyć zdalnie, za pomocą programu MS Teams - tak będziemy je prowadzić. Ale laboratoria i praktyki już zdalnie odbyć się nie powinny – dlatego, dopóki będzie to możliwe - przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa - będziemy je organizować w murach uczelni.

To jednak nie wszystko.

Od 10 października wszyscy pracownicy, doktoranci i studenci oraz osoby trzecie przebywające w budynkach Uniwersytetu Wrocławskiego są zobowiązani do noszenia maseczek, przyłbic lub półprzyłbic. Plany zajęć mają być układane tak, by zapobiec nadmiernemu zagęszczeniu w budynkach uczelni.  

"Żarty się skończyły. Mamy drugą falę koronawirusa". Mówi Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego:
Sonda
Czy wszystkie uczelnie powinny przejść na zdalne nauczanie?
Kij na koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 127