Pogrzeb tragicznie zmarłych policjantów we Wrocławiu. Jest data i miejsce

i

Autor: KMP Wrocław

Wrocław

Pogrzeb tragicznie zmarłych policjantów we Wrocławiu. Jest data i miejsce

2023-12-08 14:45

Wiadomo już, kiedy odbędą się pogrzeby policjantów, którzy zmarli we Wrocławiu w wyniku ran postrzałowych. Wrocławska policja poinformowała, że ceremonie pogrzebowe odbędą się w czwartek, 14 grudnia.

W oficjalnym komunikacie, który został opublikowany w piątek, rzecznik dolnośląskiej policji poinformował, że pogrzeby tragicznie zmarłych policjantów zaplanowano na czwartek, 14 grudnia. Znane są szczegóły uroczystości.

Pogrzeb tragicznie zmarłych policjantów. Uroczystości w asyście kompanii

- Informujemy, że 14 grudnia 2023 roku na godzinę 10:00 w Kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu oraz na godzinę 14:00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Uzdrowienia Chorych w Łozinie pod Wrocławiem, zaplanowano uroczystości pogrzebowe wrocławskich policjantów, którzy stracili życie w związku z realizacją zadań służbowych – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, który przekazał asp. szt.Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się zgodnie z ceremoniałem policyjnym, w asyście kompanii reprezentacyjnej oraz orkiestry policyjnej. Wraz z rodzinami zmarłych wezmą w nich udział przedstawiciele kierownictwa, policjanci i policjantki, a także pracownicy, którzy na co dzień współpracowali z Ireneuszem i Danielem.

- Będzie to dla nas zaszczyt towarzyszyć Im w ostatniej drodze i dać wyraz temu, że będziemy zawsze pamiętać o tych, którzy wypełnili do końca słowa roty policyjnego ślubowania. Oddali własne życie, służąc innym – dodaje rzecznik.

Do tragedii doszło późnym wieczorem w piątek 1 grudnia na ul. Sudeckiej. Bandyta postrzelił w głowy dwóch funkcjonariuszy. Obaj trafili do szpitala w stanie krytycznym. Niestety, nie udało się ich uratować. Po strzelaninie całą noc trwała obława za Maksymilianem F. W sobotę z rana mężczyznę udało się złapać. Grozi mu dożywocie.

Ostrów Tumski we Wrocławiu w zimowej odsłonie. To miejsce trzeba odwiedzić [zdjęcia]