Pirat drogowy pędził 228 km/h! W porę zatrzymała go policja [NAGRANIE]

i

Autor: screen/ Facebook Policja Dolnośląska

Pirat drogowy pędził 228 km/h! W porę zatrzymała go policja [NAGRANIE]

2022-11-15 9:47

Kierowca BMW pędził S5 z prędkością 228 km/h. Na szczęście nie doszło w związku z tą sytuacją do tragedii, bo został namierzony i zdyscyplinowany do bezpiecznej jazdy przez policjantów z dolnośląskiej grupy ,,SPEED’’. Sprawa zakończyła się mandatem w wysokości 2500 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi, które trafiły na indywidualne konto nieodpowiedzialnego kierowcy.

Jazda pojazdem mechanicznym z nadmierną prędkością, wiązać się może nie tylko z utratą prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożeniem dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu. Dlatego też dolnośląscy policjanci prowadzą codziennie działania na drogach miast i powiatów, których celem jest zapewnianie bezpieczeństwa podróżującym. Funkcjonariusze eliminują z ruchu od kilku do kilkunastu pijanych kierowców każdej doby, a w ubiegły weekend zatrzymali ich aż 87. Policjanci podejmowali też interwencje wobec wielu innych użytkowników samochodów i motocykli, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości oraz obowiązujących przepisów.

Jedną z takich sytuacji zarejestrowała kamera zainstalowana w nieoznakowanym radiowozie policyjnej grupy ,,SPEED’’. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu patrolując rejon drogi ekspresowej S5 zauważyli BMW, którego kierowca przemieszczał się z prędkością 228 km/h w miejscu, gdzie mógł poruszać się z prędkością do 120 km/h.

Policjanci szybko i zdecydowanie, ale w sposób możliwie bezpieczny podjęli interwencję w celu zatrzymania nieodpowiedzialnego uczestnika ruchu. Sprawa zakończyła się na szczęście mandatem, a nie kolejną tragedią na drodze. Z portfela kierowcy zniknie teraz 2.5 tysiąca złotych, a na jego indywidualne konto trafi 15 punktów karnych. Kolejna tego typu sytuacja, zakończy się utratą prawa jazdy.

Okradli sklep obuwniczy w Świeciu. Wynieśli towar za 4,5 tys. zł