Zakupy w sklepie

i

Autor: Pixabay

Pierwszy sklep społeczny we Wrocławiu. Produkty tańsze ponad 50 procent! Kto będzie mógł zrobić zakupy?

2022-09-28 13:38

Produkty w pierwszym sklepie społecznym we Wrocławiu będą tańsze nawet o 70 %. Kto będzie mógł w nim kupować i na jakich zasadach? Sprawdźcie wszystkie szczegóły w naszym artykule.

Sklepy społeczne w Polsce, podobnie jak za granicą,  cieszą się coraz większą popularnością. Jest ich coraz więcej, a kolejny pojawi się niebawem w stolicy Dolnego Śląska. Nie będzie niestety dostępny dla wszystkich. Forma jego funkcjonowania będzie miała charakter pół zamknięty, co oznacza, że będą mogły zrobić w lokalu zakupy tylko niektóre osoby.

Sklep społeczny we Wrocławiu. Kto będzie mógł zrobić zakupy? Na jakich zasadach?

Ceny towarów w sklepie socjalnym będą niższe, ale nie każdy będzie mógł robić tam zakupy. Będzie on dedykowany ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, w tym finansowej. Pomoc dotyczy zarówno rodzin, jak i osób żyjących samotnie. Powodem niższej ceny produktów są często: końcówki serii, niski termin przydatności do spożycia, wsparcie producentów i dystrybutorów.

Stworzenie wrocławskiego sklepu społecznego to propozycja dwóch radnych: Marty Kozłowskiej i Agaty Gwadery-Urlep. Jak informuje prezydent Wrocławia, projekt powstaje przy współpracy z fundacją ESPA i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Fundacja prowadzi już jeden sklep społeczny, który został otwarty 17 marca 2021 roku w Legnicy. Zakupy mogą w nim robić:

  • osoby posiadające zaświadczenie/oświadczenie o niskich dochodach wydawane przez MOPS,
  • rodziny zastępcze,
  • rodzinne domy dziecka i pogotowia opiekuńcze,
  • seniorzy (60+),
  • podopieczni Fundacji ESPA.

W sklepie będzie można jednorazowo zrobić zakupy tylko za sto złotych.

Czytaj także: Best Market we Wrocławiu. Będzie można w nim kupić przysmaki z Ukrainy czy Gruzji

Na Śnieżce powiało chłodem! Śnieg i mróz prędko nie znikną

Ukradli pani Magdzie hulajnogę, która służyła jej jako wózek inwalidzki. Sąsiedzi uruchomili zbiórkę

W sklepie kupimy kawę, herbatę, ale nie będzie w sprzedaży papierosów i alkoholu. Będą natomiast różnorodne artykuły  spożywcze, artykuły chemii gospodarczej, czy jedzenie dla zwierząt.

Zysk ze sklepu społecznego będzie przekazywany na cele społeczne: część na działalność sklepu, jego obsługę, a część na wsparcie rodzin zastępczych.

Wrocławski sklep będzie prowadziło Wrocławskie Forum Kobiet, przy wsparciu fundacji ESPA (w Legnicy ESPA prowadzi trzy sklepy socjalne - jeden spożywczy i dwa butiki, w których można kupić ubrania).

Sklep społeczny we Wrocławiu. Otwarcie

Sklep społeczny otworzy się przy placu Legionów 17 pod koniec października lub na początku listopada br.

Bracia spędzą 25 lat w więzieniu