Spis treści
Najlepsze paliwo na Dolnym Śląsku
Od 15 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2024 roku Inspekcja Handlowa na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadzała kontrolę jakości paliwa w całej Polsce. Pod lupę trafiły benzyna, olej napędowy oraz gaz LPG sprzedawane na stacjach oraz w hurtowniach. Na podstawie badań eksperci przygotowali najnowszy raport kontroli jakości paliw 2024.
Wspomniany raport sporządzony jest w postaci mapy. Znajdziemy ją na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Patrząc na najnowsze wyniki, na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że jakość paliwa na wszystkich stacjach paliw w Polsce jest dobra. Są jednak miejsca, w których pobrane do badania próbki nie spełniają wymagań.
Są to m.in.:
- Cecylia Janosz Krak-Oiltrans Cecylia Janosz, ul. Żywiecka 19, Pewel Mała;
- Pieprzyk Family, ul. Wyspiańskiego 4A, Pleszew;
- Krak-Tar (Moya), ul. Toruńska 29A, Gniewkowo;
- Carrefour Polska, ul. Mieszka I 73, Szczecin.
A jak to wygląda na Dolnym Śląsku?
Na terenie województwa dolnośląskiego przeprowadzono kontrolę na kilkuset stacjach. Jak wynika z badań, pobrane próbki z każdej z nich spełniają wymagania określone w rozporządzeniu. Co za tym idzie, nie musimy się obawiać o stan naszego samochodu, tankując na Dolnym Śląsku.
Jak zgłosić paliwo złej jakości?
Jeśli jednak wydaje nam się, że na danej stacji sprzedawane paliwo jest złej jakości, możemy w łatwy sposób to zgłosić. Wystarczy, że wejdziemy na stronę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Znajdziemy tam formularz zgłoszeniowy, w którym musimy podać:
- temat wiadomości;
- nazwę stacji paliwowej;
- adres stacji;
- opis nieprawidłowości (np. rodzaj paliwa, przesłanki kwestionowania jego jakości);
- nasze dane: adres e-mail, imię i nazwisko oraz adres.
![Wrocław Radio ESKA Google News](https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-t5St-tP3F-Usbx_wroclaw-radio-eska-google-news-664x442-nocrop.jpg)