Na co zmarł słynny Boczek z Kiepskich?
Od śmierci Dariusza Gnatowskiego minęły już prawie cztery lata. Aktor znany był najbardziej z roli Arnolda Boczka w "Świecie Według Kiepskich". Odgrywał tam rolę denerwującego sąsiada Ferdka z kamienicy przy ul. Ćwiartki 3/4 we Wrocławiu.
W życiu prywatnym Gnatowski zmagał się z kilkoma chorobami. Od wczesnych lat życia mierzył się z otyłością. W 2009 roku zdiagnozowano u niego retinopatię oraz stopę cukrzycową, która była skutkiem nieleczonej przez wiele lat cukrzycy typu 2. 20 października 2020 roku trafił do szpitala w Krakowie z powodu zapalenia płuc. Doszło u niego też do ostrej niewydolności oddechowej wskutek czego zmarł tego samego dnia. Dodatkowo, stwierdzono u niego również zakażenie koronawirusem.
Urna z prochami znanego aktora została pochowana 3 listopada 2020 roku na cmentarzu podgórskim w Krakowie.
Dariusz Gnatowski - życie i twórczość
Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Był polskim aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym. Największą popularność zyskał w 1999 roku dzięki roli Arnolda Boczka w sitcomie "Świat Według Kiepskich".
Wychowywał się w Zabrzu, gdzie chodził do szkoły podstawowej i liceum. W 1985 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Niedługo później wystąpił jako Pyzo w spektaklu będącym adaptacją powieści "Ferdydurke", a 20 grudnia 1986 roku zadebiutował w roli Mieczysława Walpurga w dramacie "Wariat i zakonnica" Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Po raz pierwszy na małym ekranie pojawił się w 1988 roku. Wówczas wystąpił w pierwszym odcinku serialu "Crimen" jako członek sekty kosturowców. Za to już w 1994 roku zadebiutował na dużym ekranie wcielając się w rolę Barnaby w filmie "Miasto prywatne".
Oprócz tego, w 2002 roku wraz z Michałem Mularczykiem napisał książkę "Dieta bez wyrzeczeń", która promowała zdrowy styl życia, a w 2013 roku założył fundację "Wstańmy razem. Aktywna Rehabilitacja" i działał na rzecz profilaktyki oraz walki z cukrzycą.
W 2024 roku skończyłby 63 lata.