Muzeum Współczesne ma nowego dyrektora. To Sylwia Świsłocka-Karwot

i

Autor: Materiały prasowe Muzeum Współczesne ma nowego dyrektora. To Sylwia Świsłocka-Karwot

Muzeum Współczesne ma nowego dyrektora. To Sylwia Świsłocka-Karwot

2021-01-13 13:01

Komisja konkursowa wybrała Sylwię Świsłocką-Karwot na dyrektora Muzeum Współczesnego, a prezydent Jacek Sutryk zaakceptował ten wybór. Kontrkandydatem w konkursie był Piotr Lisowski, historyk sztuki, obecnie pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Współczesnego Wrocław.

Sylwia Świsłocka-Karwot jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. To na tej uczelni w 2004 r. otrzymała tytuł doktora nauk humanistycznych, a wcześniej (w 1999 r.) tytuł magistra historii sztuki. Od początku związana jest z Dolnośląskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Współczesnych, najpierw jako koordynatorka programu pod nazwą „Utworzenie regionalnej kolekcji sztuki współczesnej”, od 2008 r. jako członek zarządu, a od ponad dwóch lat jako prezes.

Od 2008 r. jest również pracownikiem Uniwersytetu Wrocławskiego, zatrudniona na stanowisku adiunkta w Zakładzie Historii Sztuki Nowoczesnej w Instytucie Historii Sztuki. Przez kilka lat była starszym wizytatorem w Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Teraz będzie pełnić funkcję dyrektora Muzeum Współczesnego we Wrocławiu.

POSŁUCHAJ: Zróbmy sobie domowy teatr - zachęca Matylda Baczyńska z Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie
Szok! Janusz Chabior znów ma włosy. Zadziwiająca przemiana aktora