MPK Wrocław szuka kierowców. Kandydaci za szkolenia nic nie płacą. Jakie są zarobki?

i

Autor: MPK Wrocław, Facebook zdj. ilustracyjne

Wrocław

MPK Wrocław szuka kierowców. Kandydaci za szkolenia nic nie płacą. Jakie są zarobki?

2024-05-15 15:29

Wrocławskie MPK szuka pracowników. Cały czas trwa rekrutacja i szkolenia, a wolnych miejsc jest całkiem sporo. Kandydaci na kierowców mają zapewnioną bezpłatną naukę jazdy i szkolenia. Jak zostać kierowcą miejskiego autobusu i jakie jest wynagrodzenie dla początkującego kierowcy?

MPK Wrocław prowadzi intensywną rekrutację na kierowców autobusów i tramwajów. Tylko od początku 2024 roku na szkolenia przyjęto 60 nowych kierowców. Kurs trwa łącznie około 3 miesiące i jest bezpłatny dla kandydatów. Nowi pracownicy mogą też liczyć na atrakcyjniejsze wynagrodzenie.

MPK Wrocław szuka pracowników. Ile zarabia początkujący kierowca?

- Po kwietniowej podwyżce pensja dla początkującego kierowcy wynosi 7 tysięcy złotych brutto. Do tego są premie i nagrody. Tylko w kwietniu aplikowało do nas około 200 osób na motorniczych i kierowców autobusów – mówi nam Katarzyna Pawlak, rzecznik prasowa MPK Wrocław.

Jak dodaje, szkolenie kierowcy kosztuje około 10 tysięcy złotych, ale kandydat nie musi za nie płacić, finansuje je MPK. Z jednego strony jest to bardzo dobra wiadomość dla chętnych, ale z drugiej to też ogromne zobowiązanie i lojalność wobec firmy. Umowa jest podpisywana na 3 lata.

Na szkolenia z reguły zgłaszają się osoby, które lubią jeździć samochodem po mieście i są pasjonatami komunikacji miejskiej. Zainteresowani muszą też pamiętać o tym, że praca wymaga od nich dużej odpowiedzialności – kierowcy przewożą pasażerów.

Bezpłatne szkolenie dla kandydatów

Podczas bezpłatnego szkolenia kandydaci dowiedzą się, jak reagować w trudnych sytuacjach. Kierowcy mają też szkolenia z samoobrony. Kurs obejmuje m.in. 60 godzin zajęć praktycznych w przypadku kiedy kandydat ma prawo jazdy kat. B lub 40 godzin zajęć praktycznych w przypadku kat. C. Całe szkolenie zakończone jest egzaminem wewnętrznym i państwowym. Po zdanym egzaminie świeżo upieczony kierowca musi jeszcze przejeździć 60 godzin w towarzystwie doświadczonego kierowcy. Później będzie woził pasażerów samodzielnie.

MPK Wrocław zatrudnia prawie 800 kierowców i 600 motorniczych. W swojej bazie ma ponad 300 autobusów i ponad 200 tramwajów. Obecnie poszukuje około 100 kierowców.

W sobotę 25 maja w zajezdni Gaj odbędzie się dzień otwarty, podczas którego będzie można zobaczyć jak wygląda tabor MPK i dowiedzieć się na czym polega praca kierowcy. Spotkanie zaplanowano w godz. 11:00-16:00. Wszelkich informacji będą udzielać pracownicy MPK.

Tanie loty z Wrocławia do Sztokholmu. Zobacz miasto pełne muzeów