Slamovision. Międzynarodowy Slam Poetycki we Wrocławiu
Już 21 września we Wrocławiu odbędzie się Slamovision. To pierwszy raz, kiedy Międzynarodowy Slam Poetycki zawita do Polski. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w 2019 roku Melbourne. Obecnie udział w wydarzeniu biorą miasta z całego świata. Dlaczego tym razem zdecydowano się na Wrocław? Stolica Dolnego Śląska należy do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Literatury.
Jeśli nazwa Slamovision kojarzy wam się z muzyczną Eurowizją, to słusznie! Międzynarodowy Slam Poetycki na wielu płaszczyznach inspiruje się właśnie tym konkursem piosenki, choć warto zaznaczyć, że jest tu kilka różnic. Po pierwsza – zamiast śpiewu, prezentowana jest poezja. Po drugie – Slamovision jest imprezą przeznaczoną nie tylko dla Europejczyków, a do rywalizacji stają także slamerzy z takich miast jak Melbourne (Australia) czy Quebec (Kanada).
Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 września, o godzinie 18:00. Gospodarzem imprezy będzie klub Proza we Wrocławskim Domu Literatury (ul. Przejście Garncarskie 2). W stolicy Dolnego Śląska odbędą się polskie eliminacje, w których wyłoniona zostanie jeden zwycięzca. Jego nagrodą będzie możliwość wzięcia udziału w finale, który odbędzie się podczas grudniowej imprezy w Manchesterze.
Slamovision we Wrocławiu. Jak się zgłosić i co należy wiedzieć?
Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w Slamovision powinny:
- zgłosić udział drogą mailową ([email protected]), najpóźniej do piątku 20 września do godz. 12.00
- przygotować przynajmniej 4 wiersze (na prezentację każdego będą mieć maksymalnie 3 minuty)
- zgodzić się na rejestrację wideo swojego występu
- zarezerwować sobie kilka godzin w sobotę 21 września
- zapoznać się z regulaminem
Slamovision we Wrocławiu. Co można wygrać?
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, główną nagrodą jest możliwość wystąpienia w finale i reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Dodatkowo, na uczestników, którzy zdobędą najwięcej głosów publiczności, czekają nagrody pieniężne (w puli 1 tys. złotych) oraz rzeczowe (książki poetyckie i nie, od Wydawnictwa Warstwy).
Co istotne, wstęp na wydarzenie jest wolny dla uczestników oraz widzów.