Karpacz

i

Autor: Scotch Mist / www.commons.wikimedia.org

Majówka 2024

Domki w weekend majowy na Dolnym Śląsku przeżyją oblężenie. Tyle będzie kosztował wyjazd

2024-04-29 15:09

Na Dolnym Śląsku znajdziemy całe mnóstwo wspaniałych miejscowości, w których znajdziemy nie tylko unikatowe zabytki, ale również wyjątkowe miejsca do spacerowania na tle cudownych krajobrazów. Z okazji nadchodzącej Majówki sprawdziliśmy dostępność apartamentów i pokojów w m.in. Karpaczu i Szklarskiej Porębie, a także porównaliśmy ich ceny.

Majówka 2024 na Dolnym Śląsku. Spore zainteresowanie pokojami

Nadchodząca Majówka to świetny czas na odpoczynek i chwilę relaksu. Na Dolnym Śląsku znajdziemy wiele malowniczych miejscowości, które idealnie nadają się na "city break". Malownicze krajobrazy naszego województwa przyciągają nie tylko osoby z regionu, ale także turystów z całej Polski. Majówka jest też świetnym czasem, aby zarabiać, a przynajmniej tak powiedzieć mogą właściciele domków, hoteli i apartamentów w turystycznych miasteczkach Dolnego Śląska. 

- Majówka zawsze była dla nas dobrym czasem. Jest kilka takich momentów w roku, kiedy ludzie z wielką chęcią nas odwiedzają, a majówka jest jednym z nich. W tym roku liczymy, że uda się wynająć wszystko. Póki co zainteresowanie jest - mówi nam pan Jerzy, właściciel jednego z pensjonatów w Karpaczu. - Z tym zainteresowaniem to ogólnie bywa różnie. Zdarzały się czasy, kiedy jeszcze na tydzień przed weekendem mieliśmy wszystko zaklepane. Bywało też, że już w majówkę ludzie przyjeżdżali do nas na ślepo, a miejsce dla nich było - dodaje.

Postanowiliśmy przyjrzeć się dostępności pokojów oraz cenom w najciekawszych pod kątem turystycznym dolnośląskich miejscowościach. W naszych obliczeniach bierzemy pod uwagę dwuosobowy wyjazd dla pary (jeden pokój) w terminie 1-5 maja. Dane wzięliśmy z portalu Booking.com.

Majówka 2024 w Karpaczu. Noclegi, ceny

Szukając dwuosobowego pokoju w Karpaczu w dniach 1-5 maja wciąż można trafić na ciekawe oferty. Możliwości jest naprawdę sporo, a na początku kwietnia w ofertach da się jeszcze spokojnie przebierać.

- My wynajęliśmy do tej pory całkiem niewiele, ale liczymy, że ludzie chętnie przyjadą. Wysokie temperatury szybko przyszły w tym roku, przyjezdnych na pewno będzie dużo. Zainteresowanie jest duże, bo ludzie często dzwonią, ale nie wszyscy jeszcze się decydują - komentuje pan Jerzy.

Najtańsza oferta, jaką udało nam się znaleźć przy określonych wcześniej wymaganiach, to 908 zł za dwuosobowy pokój. W przedziale 900-1300 zł na spokojnie znajdziemy coś dla siebie przy zachowaniu odpowiedniego standardu. 

Majówka 2024 w Szklarskiej Porębie. Noclegi, ceny

Podobną miejscowością do Karpacza jest Szklarska Poręba, która również może zaoferować wiele turystycznych atrakcji w połączeniu z ładnymi widokami i świetnymi miejscami na długie spacery. W dniach 1-5 maja zarezerwowanych miejsc jest już całkiem sporo. "71% miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie na naszej stronie" - brzmi komunikat na stronie Booking.com. Najatrakcyjniejsza oferta pod względem ceny wynosi 1022 zł na dwuosobowy pokój. Podobnie jak w Karpaczu, do 1300 zł można jeszcze spokojnie znaleźć komfortowy nocleg dla dwóch osób w przyzwoitym standardzie.

- Zapowiada się super majówka. Zainteresowanie jest ogromne. Na pewno będzie lepiej niż w zeszłym roku - mówi nam pani Marzena, właścicielka małego pensjonatu w Szklarskiej Porębie. 

Majówka 2024 na Dolnym Śląsku. Gdzie pojechać? Ile kosztuje nocleg?

Oferty w innych turystycznych miejscowościach wyglądają dosyć podobnie. W nieco mniejszych miasteczkach (np. Świeradów Zdrój, Zieleniec) nocleg w przeliczeniu na osobę można znaleźć nawet nieco taniej, natomiast warto się pospieszyć. Nie wszyscy właściciele domków i pensjonatów, z którymi rozmawialiśmy, chcieli być cytowani, jednak ich przekaz był spójny - nadchodząca majówka to będzie prawdziwe oblężenie. Jeśli więc na majówkę 2024 chcecie gdzieś pojechać, to z rezerwacją warto się pospieszyć. Jeśli zależy wam na budżetowej opcji, to niemal wszędzie znajdziecie jeszcze możliwość noclegu dla dwóch osób w dniach 1-5 maja za około 1000 zł.

Krzysztof Rutkowski przeszedł wielką metamorfozę! Wziął się za swoje włosy

Tu zjesz najsmaczniejszą pizzę! Ranking TOP 10 pizzerii we Wrocławiu [LISTA]