Wojna zagorzałych sympatyków majonezu o to, który produkt jest najlepszy, trwa od lat. Niektórzy wolą Winiary, niektórzy lubią Hellmann's, a jeszcze inni Pudliszki. Populacja lemurów, choć do największych nie należy, swoje głosy z pewnością odda Kieleckiemu - część pieniędzy z jego sprzedaży trafi do ZOO Wrocław. Sieć "Społem" wraz z wrocławskim ogrodem zoologicznym chce ratować zagrożone wyginięciem lemury.
Majonez Kielecki wspomoże lemury
W środowisku naturalnym lemury żyją jedynie na Madagaskarze. Niestety wskutek działań człowieka, mają coraz mniej przestrzeni do życia. Chcąc temu zapobiec, producent Majonezu Kieleckiego Roślinnego wspólnie z ZOO Wrocław, rozpoczęli akcję, dzięki której jeden procent przychodu ze sprzedaży produktu trafi do Centrum Reniala opiekującego się lemurami na Madagaskarze.
– Z początkiem maja tego roku wprowadziliśmy do obrotu Majonez Kielecki Roślinny w zmodyfikowanej graficznie etykiecie. Na niej znajduje się grafika lemurów wraz z informacją o akcji. Wspólnie z wrocławskim zoo chcemy zrobić wszystko, aby zadbać o dobrostan tych zwierząt. Działania proekologiczne to ważny kierunek rozwoju marki. Wierzymy, że klienci wybierający nasz produkt, docenią to i sami przyczynią się do wsparcia akcji poprzez aktywne zakupy – powiedział Adam Jamróz, prezes zarządu WSP SPOŁEM.
Wszystkie gatunki lemurów są zagrożone wyginięciem
Istnieje około 20 gatunków lemurów, z których wszystkie są obecnie zagrożone wyginięciem. Lemury to dzikie zwierzęta, które sprawiają mylne wrażenie przyjaznych pupili. Kłusownicy wyłapują je i sprzedają nielegalnie jako zwierzęta domowe, co przyczynia się do ich śmierci.
– Na Madagaskarze zagrożone lemury ratuje Centrum Reniala, czyli organizacja, która wspiera ogród zoologiczny oraz naszą Fundację ZOO Wrocław DODO. Dotychczas przekazaliśmy 34 tysiące złotych na opiekę, leczenie, rehabilitację, karmienie i przywracanie lemurów do środowiska. Sfinansowaliśmy budowę studni, co jest niezwykle ważne na wyspie, którą często dotykają susze. Ponadto sfinansowaliśmy budowę ogródka warzywnego, by opiekunowie lemurów mieli dostęp do własnych roślin, którymi lemury się żywią – mówi Marta Gondek, prezes zarządu Fundacji ZOO Wrocław DODO.