Lepią pierogi, by wesprzeć Ukrainę! Każdy może im pomóc

i

Autor: Miłosz Wałkowiecki Lepią pierogi, by wesprzeć Ukrainę! Każdy może im pomóc

Lepią pierogi, by wesprzeć Ukrainę! Każdy może im pomóc

2022-02-28 10:59

We Wrocławiu w świetlicy przy ul. Łaciarskiej trwa prawdziwe szaleństwo lepienia pierogów! Wszystko po to, aby przeznaczyć dochód z ich sprzedaży na zakup niezbędnych rzeczy potrzebującym osobom na Ukrainie. Oprócz tego, można przynosić tam również przedmioty codziennego użytku takie jak: środki czystości czy koce. Pierogi powstają już od piątku i jak na razie nic nie wskazuje na to, aby miało nagle ich zabraknąć.

Tuż obok cerkwi, w świetlicy przy ul. Łaciarskiej 32 można trafić na ręcznie lepione pyszne pierogi. Inicjatywa tworzenia ich powstała oczywiście z powodu aktualnej sytuacji na Ukrainie. Jak wiemy - jest ich naprawdę sporo, i wciąż przybywa. Wszystko dlatego, że akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Na szczęście niezbędnych rąk do pracy nie brakuje. Warto nadmienić, że pierogi, potocznie zwane ruskimi, nie wywodzą się wcale z Rosji. Ich powstanie zawdzięczamy właśnie Ukrainie. I właśnie takie znajdziecie w tej zorganizowanej akcji. Oprócz nich - są jeszcze z mięsem. Cała kwota ze sprzedaży tych przysmaków zostanie przeznaczona na zakup sprzętów medycznych i apteczek dla żołnierzy za wschodnią granicą.

- Myślałam, że to będzie malutka akcja wsparcia moimi pierożkami - mówi pochodząca z Ukrainy organizatorka przedsięwzięcia Halina Czekanowska. - Okazało się, że bardzo się to rozwinęło i jest tylu chętnych. To niesamowite!

Do lepienia pierogów chętnych nie brakuje. Są to przeważnie kobiety z Ukrainy, ale nie tylko.

- Nawet nie zdążyłam policzyć, ile mamy tutaj dziewczyn chętnych do pracy. Myślę, że przynajmniej 30. Pomoc zaoferowali nam sąsiedzi z okolicy, u których możemy ugotować surowe pierogi i zabrać z powrotem do świetlicy, żeby ludzie mogli je ze smakiem zjeść - dodaje organizatorka zbiórki.

Oprócz wspierania Ukrainy poprzez zakupienie pierogów u pani Haliny, można też do świetlicy przynieść inne niezbędne rzeczy potrzebne żołnierzom na froncie. Najważniejsze z nich to m.in.: koce termiczne, rękawiczki gumowe, czy lubrykanty.

Pierogi można kupować w kolejne dni od 9 rano właśnie w świetlicy przy ul. Łaciarskiej 32.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!