Kolejna edycja wrocławskiego projektu Złap Deszcz. Zyskaj nawet do 5000 zł na retencję wody

i

Autor: Materiały prasowe Kolejna edycja wrocławskiego projektu "Złap Deszcz". Zyskaj nawet do 5000 zł na retencję wody

Kolejna edycja wrocławskiego projektu "Złap Deszcz". Zyskaj nawet do 5000 zł na retencję wody [AUDIO]

2020-02-03 20:18

Bezśnieżne zimy, suche jesienie oraz wzrost średniej temperatury. Między innymi to wpływa na coraz częstsze susze w naszym mieście. Dlatego we Wrocławiu po raz drugi ruszył już program „złap deszcz”. Miasto dopłaci mieszkańcom do budowy systemów deszczowych.

Miasto pokryje 80 % kosztów zainwestowanych w retencję wody przez mieszkańców. Maksymalnie można zyskać do 5 tys. zł. - To są albo ogrody deszczowe, albo studnie zbierające wodę - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. W zeszłym roku powstały też zbiorniki przy rynnach, czy podziemne zbiorniki na wody opadowe.

W uzupełnieniu programu powstał Katalog dobrych praktyk. - W katalogu można znaleźć informację: jak obliczyć ilość złapanej deszczówki spływającej z dachu, jakie rośliny można nasadzić, w zależności od warunków gruntowych. Jako bonusik mamy też tabelę, gdzie jest opisane, jakie rośliny w jakim czasie kwitną i na jaki kolor - dodaje Małgorzata Brykarz, dyrektor Biura Wody i Energii Urzędu Miejskiego Wrocławia. Katalog dostępny jest na stronie wroclaw.pl. Tam też można pobrać wnioski do tegorocznej edycji programu.​ W budżecie jest pół miliona złotych.

Więcej o programie "Złap deszcz" w materiale reportera Radia ESKA, Krzyśka Staszkiewicza: