Jest nowy wojewoda dolnośląski. Dotychczas był kłodzkim starostą

i

Autor: Materiały prasowe

Samorząd

Jest nowy wojewoda dolnośląski. Dotychczas był kłodzkim starostą

2023-12-23 8:55

22 grudnia 2023 r. w MSWiA wiceminister Tomasz Szymański wręczył powołanie na urząd wojewody dolnośląskiego - dotychczasowemu staroście kłodzkiemu - Maciejowi Awiżeniowi. Zastąpi on powiązanego z partią PIS Jarosława Obremskiego.

Maciej Awiżeń nowym wojewodą dolnośląskim

Jarosław Obremski, podał się już jakiś czas temu do dymisji. Powiązany był z Prawem i Sprawiedliwością. Zastąpi go teraz Maciej Awiżeń pełniący dotychczas obowiązki starosty kłodzkiego. Szanse na objęcie stanowiska wojewody miał jeszcze prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, radni Wojciech Bocniak, Marek Łapiński i były poseł Jacek Protasiewicz.

Maciej Awiżeń od 13 lat piastuje stanowisko starosty kłodzkiego. 51-latek ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim, po czym został dziennikarzem. W 1998 został radnym Rady Miejskiej Kłodzka z przerwą w kadencji w latach 2002-2006. W 2010 roku został starostą kłodzkim. Maciej Awiżeń jest członkiem Platformy Obywatelskiej, a do października 2021 roku był przewodniczącym Koła Miejsko-Gminnego PO w Kłodzku. Co ciekawe, 51-latek jest również poetą.

Jak TUSK przejął władzę? - Paweł Musiałek