Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Halle. Wrocławianin coraz bliżej do awansu życia

Autor: fot. PAP/EPA/LUSA/RODRIGO ANTUNES

Tenis

Hubert Hurkacz w półfinale turnieju w Halle. Wrocławianin coraz bliżej życiowego awansu

2024-06-21 13:58

Aktualnie trwa turniej tenisowy w niemieckim Halle. Na korcie zobaczymy też pochodzącego z Wrocławia Huberta Hurkacza. Dla Polaka udział w tym turnieju jest życiową szansą. Wskoczył on bowiem na siódme miejsce w światowym rankingu ATP. Jest to najwyższa pozycja w jego karierze. Czy "Hubi" ma szansę wygrać turniej w Halle?

Hubert Hurkacz w formie. Wrocławianin na turnieju tenisowym w Halle

Pochodzący z Wrocławia Hubert Hurkacz zmaga się aktualnie w meczach na turnieju tenisowym w niemieckim Halle. Polak pokonał już 2:0 Flavio Cobolliego (7:5, 7:6) oraz Jamesa Duckwortha (7:6, 6:4). 21 czerwca 2024 roku o 12:15 "Hubi" spotkał się na korcie z Amerykaninem Marcosem Gironem.

Pierwsze minuty spotkania zdecydowanie należały do amerykańskiego tenisisty. Mimo to Hurkacz nie dał za wygraną i ostatecznie pierwszy gem należał do niego. Całe spotkanie było niezwykle wyrównane. Obaj tenisiści dawali z siebie, jak najwięcej. Zdarzały się nawet sytuacje, w których to najpierw punkty zdobył "Hubi", a następnie Giron wyrównał

Fani pochodzącego z Wrocławia tenisisty z pewnością przewidzieli zakończenie pierwszego seta. Jak w większości meczów Hurkacza, i w tym odbył się słynny tie-break, który jest już kojarzony z Hubertem. Zakończył się on wynikiem 7:5

Po godzinie spotkania rozpoczął się drugi set. Był on równie wyrównany, co pierwsza połowa. Czasami przeważał Amerykanin, jednak "Hubi" potrafił wychodzić obronną ręką z opresji. Obyło się jednak bez drugiego, "ulubionego" tie-breaka. Koniec końców pochodzący z Wrocławia Hubert Hurkacz wygrał 2:0 z Gironem (7:6, 6:4). Tym samym awansował do półfinału niemieckiego turnieju.

Nie wiemy jednak jeszcze, z kim zagra wrocławianin.

Iga Świątek gra z Coco Gauff w Rzymie! Hurkacz też się rozkręcił!

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się