Wybór jest naprawdę spory
- Mamy całe pasmo Sudetów, mamy Izery. Tych miejsc jest wiele. Góry są dostępne zarówno dla rodzin z dziećmi, dla młodych, dla początkujących turystów, jak i dla tych bardziej zaawansowanych - podkreśla Piotr Wnukowicz dyrektor Wydziału Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.
Dolnośląskie góry są otwarte do uprawiania różnych form turystyki - Mogą to być spacery, mogą to być wycieczki rowerowe. Dostępność gór, które znajdują się na Dolnym Śląsku, to prawdziwy skarb - zaznacza Piotr Wnukowicz.
Oprócz szlaków pieszych, na Dolnym Śląsku znajdziemy te o znaczeniu regionalnym. Są to np. Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki, Magiczny Szlak Ducha Gór czy Szlak Piwa i Wina. Dolnośląska Organziacja Turystyczna realizuje także szlaki dolnośląskich podziemi, Szlak Zamków i Pałaców oraz szlaki dolnośląskich smaków.
Turystów przyciągają nie tylko góry, ale także szeroka oferta uzdrowisk. Województwo dolnośląskie ma bowiem największą ilość miejscowości uzdrowiskowych w całej Polsce. W całym kraju takich miejscowości jest 46, a aż 11 z nich znajduje się właśnie na Dolnym Śląsku. Ponadto można także spędzać czas interaktywnie, dzięki takim miejscom jak Huta Julia czy Kopalnia Złota w Złotym Stoku.
Dolny Śląsk co roku w sezonie wakacyjnym odwiedza kilka milionów turystów.