Dolnośląskie. Wypadek na drodze pomiędzy Legnicą a Złotoryją. Nie żyje motocyklista

i

Autor: Materiały prasowe Policji Legnica Dolnośląskie. Wypadek na drodze pomiędzy Legnicą a Złotoryją. Nie żyje motocyklista

Dolnośląskie. Wypadek na drodze pomiędzy Legnicą a Złotoryją. Nie żyje motocyklista

2021-07-05 13:40

W sobotę 3 lipca na drodze pomiędzy Legnicą a Złotoryją doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w wyniku którego młody motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Legniccy policjanci apelują do wszystkich osób poruszających się jednośladami o szczególną ostrożność, rozsądek i bezwzględne stosowanie się przepisów ruchu drogowego.

W sobotę 3 lipca legniccy policjanci ruchu drogowego wykonywali czynności na miejscu tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 364, pomiędzy Legnicą a Złotoryją.

Motocyklista poniósł śmierć na miejscu 

Z ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy wynika, że 25-letni motocyklista, wyjeżdżając ze stacji paliw, nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Audi jadącemu w kierunku Legnicy. W wyniku zdarzenia młody mieszkaniec powiatu złotoryjskiego poniósł śmierć na miejscu. Śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz dokładny przebieg tego wypadku.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zawsze przestrzegali przepisów i poruszali się z prędkością dostosowaną do obowiązujących limitów oraz zapewniającą panowanie nad pojazdem. Niestety w przypadku osób poruszających się jednośladami zderzenie z pojazdem często kończy się dla nich ciężkimi obrażeniami ciała lub śmiercią. Pamiętajmy również, że opady deszczu oraz oślepiające słońce utrudniają poruszanie się po drogach.

Raport z anteny 5.07, godz.10