Policja

i

Autor: pixabay.com

Dolnośląskie. Nietrzeźwa kobieta wiozła samochodem swoją 8-letnią córeczkę!

2022-01-19 13:28

1,2 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która kierując samochodem osobowym marki Nissan w powicie milickim zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się na lewy bok. Dramaturgii wydarzeniu dodaje fakt, że w samochodzie jechała także 8-letnia córka nietrzeźwej kierującej. Kobietę czekają teraz konsekwencje prawne.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 stycznia o godzinie 3:30 w miejscowości Bukowice w powiecie milickim. Jak wykazały wstępne policyjne ustalenia, kierująca samochodem osobowym marki Nissan Pixo prawdopodobnie nie dostosowała prędkości jazdy do warunków drogowych i zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się na lewy bok.

Policjanci ustalili, że kierująca samochodem 35-letnia mieszkanka Twardogóry była nietrzeźwa - badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 1,2 promila alkoholu.

Pijana wiozła swoją 8-letnią córeczkę

Samochodem jechała także 8-letnia córka kierującej - na szczęście zarówno dziewczynka, jak i jej nieodpowiedzialna matka nie doznały obrażeń ciała podczas tego niebezpiecznego zdarzenia. Policjanci w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa drogowego zatrzymali kobiecie prawo jazdy, natomiast uszkodzony Nissan został odholowany na parking strzeżony. Dziewczynka została przekazana pod opiekę babci.

Czynności w ramach tego postępowania są nadal prowadzone - sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kobieta poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie ona za spowodowanie zagrożenia dla swojej 8-letniej córki.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 19.01 (Goście: Bolesław Piecha - PiS oraz gen. Mirosław Różański) Sedno Sprawy: Jarosław Krajewski