Pyszne

i

Autor: Materiały prasowe

Pyszne

Co zamawialiśmy najchętniej? Pyszne.pl podsumowuje 2024 rok

2024-12-12 15:20

Jakie potrawy zamawialiśmy w 2024 najchętniej, a jakie zdobyły w Polsce popularność? Co zjadaliśmy na śniadania, a co na obiady? Które wydarzenia sprawiły, że postanowiliśmy celebrować je ulubionym jedzeniem? Jakie są ulubione dania wrocławian? Pyszne.pl prezentuje podsumowanie roku pełne apetycznych ciekawostek i analiz na temat stylu życia Polaków.

  • Najczęściej zamawiane dania w 2024 roku to kebab, pizza i cheeseburger. Na podium najpopularniejszych kuchni znalazły się: włoska, polska i bliskowschodnia.
  • Wrocławianie wyjątkowo chętnie zamawiają pizzę Margheritę.
  • Największy wzrost liczby zamówień rok do roku zanotował ramen wołowy. Inne trendujące potrawy to smash burger i bulgogi.
  • Rekordzistą Pyszne.pl został mieszkaniec Warszawy, który w ciągu 12 miesięcy złożył 865 zamówień. Jego ulubionym daniem był kebab na cienkim cieście.
  • Największe zamówienie padło w Sopocie – było to sushi o wartości 6481 zł.
  • Najwięcej zamówień złożono podczas meczu Polska-Holandia w trakcie Euro 2024. Innymi ważnymi okazjami do zamówienia jedzenia okazał się wieczór rozdania Oscarów oraz Dzień Kobiet.
  • Premiera Raportu Trendów Pyszne.pl zaplanowana jest na 10 grudnia 2024 roku.

Ulubione smaki Polaków

Kuchnia włoska, polska i bliskowschodnia to trzy najczęściej wybierane opcje na Pyszne.pl w 2024 roku. Ta ostatnia wyprzedziła w rankingu popularności kuchnię amerykańską, która zamykała podium rok temu. Najczęściej na nasze stoły kurierzy Pyszne.pl dostarczali bliskowschodni kebab, włoską pizzę i amerykańskiego cheeseburgera. Wielkim fanem tej pierwszej potrawy jest tegoroczny rekordzista Pyszne.pl, który w ciągu 12 miesięcy złożył imponującą liczbę 865 zamówień. Najczęściej wybierał właśnie kebab na cienkim cieście.

Frytki niezmiennie pozostają najpopularniejszym dodatkiem do zamówionych dań, ale w 2024 roku szczególnie modne stały się te grubsze i bardziej chrupiące, czyli frytki stekowe.

Pyszne

i

Autor: Materiały prasowe

Z Azji wprost na polskie stoły

Fanów sushi w Polsce nie brakuje, i to od lat. Pewnego czwartkowego wieczoru w Sopocie kurier Pyszne.pl dostarczył zestawy o łącznej wartości 6481 zł – padł wtedy rekord najwyższej wartości zamówienia w całym roku! O popularności tego dania świadczą także wyniki plebiscytu Pyszne.pl Awards 2023, bowiem Restauracją Roku została łódzka Susharnia. Nasze serca zabiły mocniej także za sprawą innego japońskiego specjału. Otulający, pełen głębokich smaków i aromatów ramen wołowy to potrawa, która zanotowała największy wzrost liczby zamówień rok do roku.

Po kulinarne inspiracje sięgnęliśmy także do innego azjatyckiego kraju – Korei Południowej. Modne stały się bulgogi – słynne koreańskie grillowane mięso. Pokochaliśmy też smash burgery. Chrupiące kotlety przygotowywane metodą spłaszczania mięsa na gorącej płycie pozwoliły nam odkryć klasykę na nowo.

Prostota o poranku i obiad jak u mamy

Naszym ulubionym śniadaniem w dostawie był tost z jajkiem i bekonem, czyli opcja prosta, ale treściwa. Tradycji i sprawdzonym rozwiązaniom ufaliśmy także w porze obiadowej. Najczęściej zamawialiśmy wtedy kotleta schabowego i rosół. To dla Polaków wciąż zestaw doskonały, a domowe smaki wybieramy chętnie także w dostawie.

Pyszne

i

Autor: Materiały prasowe

Słodkie podróże – lokalne i bardziej odległe

Po obiedzie czas na deser. Największy łasuch mieszka na Dolnym Śląsku. W ciągu roku zamówił aż 508 deserów. A co poleciłby najbardziej? Naleśniki z serem, które pojawiły się na jego talerzu aż 72 razy.

Z piekarni najchętniej zamawialiśmy pączki, kremówki i pastel de nata – czyli znów królowała kwintesencja polskości z odrobiną zagranicznych inspiracji. Uwielbiamy tradycyjne, nieprzekombinowane klasyki. W tym towarzystwie świetnie odnajduje się pastel de nata, czyli portugalskie ciastko z budyniowym nadzieniem.

Pyszne

i

Autor: Materiały prasowe

Kawka na wynos? Poproszę!

W dostawie wciąż najchętniej wybieramy napoje gazowane, które dopełniają nasze posiłki. Rośnie też liczba zamówień kawy – z rąk baristy, wprost do domu czy biura. W naszych kubkach dominują opcje z mlekiem: cappuccino

i flat white. Na popularności w dostawie zyskuje także bubble tea. Kolorowa herbata z kuleczkami tapioki to przysmak, którym coraz częściej cieszymy się również w domowym zaciszu.

Pyszne

i

Autor: Materiały prasowe

Kiedy mieliśmy największy apetyt?

Najwięcej zamówień na Pyszne.pl złożono w trakcie meczu Polska-Holandia podczas Euro 2024, a zaraz za nim uplasował się wieczór rozdania Oscarów. To dni, kiedy wielkie emocje – od piłkarskich po kinowe – najmocniej wyostrzyły nasze apetyty. Ważną okazją do zamawiania pysznego jedzenia okazał się też Dzień Kobiet – wygląda na to, że można celebrować je nie tylko kwiatami, lecz także ulubionymi daniami.

Raport Trendów Pyszne.pl

Jeszcze więcej smakowitych ciekawostek znajdzie się w nadchodzącym Raporcie Trendów Pyszne.pl. Publikacja będzie zawierać nie tylko dane, lecz także pogłębione analizy na temat stylu życia Polaków i ich podejścia do jedzenia. Co inspiruje nas do tworzenia nowych dań? W jaki sposób wykorzystujemy w swoich dietach rozmaite produkty? I jak zmieniają się pory naszych posiłków?

Raport Trendów Pyszne.pl to analiza milionów zamówień z całego kraju, dająca unikalny wgląd w gastronomiczne preferencje Polaków oraz pozwalająca dostrzec rodzące się trendy. Dane wzbogacamy międzynarodowymi i lokalnymi badaniami oraz komentarzami ekspertów, aby dostarczyć jak najciekawsze wnioski. Choć wciąż skupiamy się w głównej mierze na nowych tendencjach w obszarze jedzenia, tegoroczne wydanie obejmuje także zagadnienia związane z nowymi kierunkami rozwoju naszego serwisu, czyli trendem convenience. Polacy coraz częściej zamawiają przez Pyszne.pl zakupy spożywcze, a już w niedalekiej przyszłości będą to także kosmetyki, kwiaty, a nawet drobna elektronika. – komentuje Arkadiusz Krupicz, dyrektor zarządzający i współzałożyciel Pyszne.pl.

Premierę tegorocznej edycji Raportu Trendów Pyszne.pl zaplanowano na 10 grudnia 2024 roku.

Informacja prasowa