jedzenie

i

Autor: pixabuy

Co tak naprawdę oznacza logotyp "Polski produkt" na produkcie?

2020-08-05 19:13

Dobre, bo polskie i dobre, bo dolnośląskie. Trwa kampania zachęcająca do świadomych zakupów. Wybierając produkty polskie i regionalne wspieramy zarówno krajową jak i lokalną gospodarkę.

Na Dolnym Śląsku właśnie rozpoczęła się kampania informacyjna "Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI". 

W regionie możemy znaleźć produkty wytwarzane w całym kraju, zarówno w małych sklepikach, ekologicznych punktach, czy w marketach.

Aby na produkcie można było umieścić specjalne logo "produkt polski" producent musi spełnić szereg wymagań. 

Produkt musi być stworzony z surowców wytworzonych w Polsce: produkty nieprzetworzone - w 100%, a produkty przetworzone w 75% (dopuszcza się użycie importowanych składników np. przypraw, bakalii, do 25% masy tych produktów pod warunkiem, że składniki takie nie są wytwarzane w kraju. 

- To ważne aby kupować świadomie produkty Polskie i jednocześnie wspierać krajową gospodarkę oraz miejsca pracy - mówi Tomasz Krzeszowiec, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu i dodaje, że gdybyśmy w 2019 r wydali 1 % więcej na zakupy polskich produktów w polskiej gospodarce zostałoby dodatkowe 7 miliardów zł.

Karp milicki, miody z Borów Dolnośląskich, czy pierniki - to przykładowe produkty, które wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Chronione jest miejsce ich wytwarzania oraz receptura. Są to polskie produkty, z których słynie Dolny Śląsk.

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!
Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra