Wrocławska Ekostraż to pozarządowa organizacja, ale też ośrodek rehabilitacji małych zwierząt chronionych. Wolontariusze pomagają nie tylko zwierzętom domowym, ale też dzikim i wolnobytującym. Śledząc profile w mediach społecznościowych Ekostraży, możemy zobaczyć, że do azylu przy ul. Miłoszyckiej 67 trafiają:
- psy;
- koty;
- domowe gryzonie;
- jenoty;
- ptaki;
- dzikie małe ssaki (szczególnie jeże).
Ekostraż Wrocław apeluje o pomoc. "Koniec miejsc dla kotów w azylu na Miłoszyckiej"
Od pewnego czasu pod opiekę wolontariuszy Ekostraży trafia znaczna liczba kotów. Na ten moment jest ich tak dużo, że działacze organizacji zmuszeni są do podjęcia konkretnych działań. Na Facebooku ogłosili, że wstrzymują przyjmowanie kolejnych puchatych czworonogów do odwołania.
"Ważne ogłoszenie - Koniec miejsc dla kotów w azylu na Miłoszyckiej. Brzuszek - to ostatni przyjęty do nas kot‼️ Ostatni bo ogłaszamy koniec miejsc. Od dzisiaj ranne, chore, potrącone, umierające koty (szczególnie te, dla których szukacie pomocy w nocy) nie otrzymają u nas schronienia ‼️‼️ i nie mamy pojęcia gdzie znajdą. Może nigdzie. Może umrą na Waszych rękach, może na drodze. Poddajemy się" - czytamy we wpisie Ekostraży.
Ekostraż z Wrocławia apeluje: "Pomóż nam!"
Decyzja o wstrzymaniu przyjmowania kotów z pewnością była ciężka dla działaczy tej organizacji. Nie jest to jednak jedyna wiadomość, jaką podzielili się w mediach społecznościowych. Wolontariusze apelują również o pomoc.
"Jeśli jesteś z Wrocławia i okolic i chcesz zrobić miejsce żebyśmy mogli ratować kolejne koty, poprzez przyjęcia kota na dom stały lub tymczasowy napisz..." - czytamy dalej we wpisie.
Osoby zainteresowane adopcją lub byciem domem tymczasowym mogą skontaktować się z Ekostrażą pod nr. telefonu +48 535 010 745. Co ważne, musimy wysłać SMS-a, a wolontariusze oddzwonią. Wtedy porozmawiamy i działacze zdecydują, czy i jaki kot może do nas trafić. Jeśli zdecydujemy się na bycie domem tymczasowym, wówczas Ekostraż pokrywa wszystkie koszty leczenia.