Wrocław

Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu przyjmie niemal 900 osób. Gwarantuje wyżywienie i atrakcyjne uposażenie

2024-04-11 15:08

Rozpoczęła się rekrutacja na studia wojskowe we Wrocławiu. Aż 890 osób zostanie przyjętych na studia oficerskie w Akademii Wojsk Lądowych. Oferta jest bardzo atrakcyjna, bo uczelnia zapewnia dla podchorążych wyżywienie, ubranie oraz wysokie, comiesięczne uposażenie. Sprawdź szczegóły.

Rekrutacja na studia wojskowe we Wrocławiu. Jakie wymagania trzeba spełnić?

Rejestracja na studia oficerskie w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu jest już otwarta. W tym roku uczelnia oferuje 890 wolnych miejsc na pierwszym roku. To rekordowy limit ustalony na podstawie szacunków zapotrzebowania na oficerów Wojska Polskiego, który wyznaczyło Ministerstwo Obrony Narodowej.

Dla kandydatów dostępne są cztery kierunki studiów:

  • Dowodzenie (747 miejsc)
  • Informatyka (5 miejsc)
  • Inżynieria bezpieczeństwa (106 miejsc)
  • Logistyka (32 miejsca)

Jakie wymagania trzeba spełnić, by móc kandydować na studia wojskowe w AWL?

Należy:

  • posiadać świadectwo dojrzałości;
  • mieć obywatelstwo polskie;
  • zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia zawodowej służby wojskowej;
  • wiek co najmniej 18 lat;
  • niekaralność za przestępstwa umyślne.

O tym, czy dana osoba zostanie przyjęta na studia będzie decydować nie tylko wynik matury, ale także test sprawnościowy i rozmowa rekrutacyjna.

Uczelnia gwarantuje wyżywienie i atrakcyjne uposażenie

Akademia Wojsk Lądowych informuje, że studenci wojskowi mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie w akademikach, całodzienne wyżywienie i umundurowanie, a do tego comiesięczne wynagrodzenie w wysokości zależnej od stawki najniższego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego. Na pierwszym roku to 6 tysięcy złotych na rękę, na piątym roku kształcenia 7200 złotych na rękę.

Studenci mają do dyspozycji sale wykładowe, sale ćwiczeń specjalistycznych, symulatory, kompleks sportowy i strzelnice. Akademia ma na swoim terenie także nowoczesny Ośrodek Kształcenia Kompetencji Dowódczych, który został oddany do użytku w 2022 roku.

- Na terenie ośrodka, który zajmuje ponad 2 tys. m2, jest 17 punktów zadaniowych. Jednocześnie pod okiem instruktorów może tutaj ćwiczyć dziesięć drużyn. Grupa szkoleniowa i wybrany dowódca muszą wykonać szczegółowo opisane zadania, których wcześniej nie znali, w określonym czasie. Zajęcia prowadzone w każdym z punktów są nagrywane przez kamery. Dzięki temu podchorążowie i ich dowódcy mogą potem przeanalizować proces dowodzenia i ocenić, czy podchorąży podejmował właściwie decyzje – informuje portal Polska Zbrojna.

Na koniec studiów absolwent Akademii Wojsk Lądowych uzyskuje stopień podporucznika i zostaje przydzielony do konkretnej jednostki wojskowej. Więcej informacji na temat trwającej rekrutacji na studia wojskowe na stronie AWL.

Rodzina dzików na spacerze we Wrocławiu. Ale sielanka! [ZDJĘCIA]