Wyborcy w całej Polsce do czwartku mieli prawo do złożenia wniosku o jednorazową zmianę miejsca głosowania oraz pobrania zaświadczenia, które umożliwia oddanie głosu w wybranym lokalu wyborczym.
Aż 70 tysięcy wniosków o zmianę miejsca głosowania we Wrocławiu
We Wrocławiu odnotowano rekordową liczbę wniosków o zmianę miejsca głosowania. Jak podaje wrocławski magistrat, z tej możliwości skorzystało we Wrocławiu aż 69 612 osób. Z kolei zaświadczenia, które umożliwia oddanie głosu w wybranym lokalu wyborczym pobrały 9164 osoby.
"W 2019 roku te liczby były znacznie mniejsze, bo na złożenie wniosku zdecydowało się tylko 16 742 osoby. Zaświadczenia natomiast pobrało 4270 wyborców. Cieszmy się z tak dużego zainteresowania i liczmy na to, że tegoroczne wybory parlamentarne przyniosą kolejny rekord frekwencyjny" – powiedziała dyrektor wydziału spraw obywatelskich wrocławskiego magistratu Bożena Bronowicka.
Wrocław jest chętny do głosowania
W 2019 r. frekwencja w wyborach parlamentarnych we Wrocławiu wyniosła 71,17 procent. We Wrocławiu uprawnionych do głosowania jest łącznie 500 tys. mieszkańców, jednak wraz z początkiem roku akademickiego do miast przyjechało nawet kilkadziesiąt tysięcy studentów. Według obliczeń MPWiK, wynikających ze stałego poboru wody, w stolicy Dolnego Śląska mieszka ok. 870 tys. osób. Na terenie miasta powstanie będzie 316 Obwodowych Komisji Wyborczych.
Polecany artykuł: