Jak z bajki!

Zamek rodem z bajek Disneya na Dolnym Śląsku. Co dalej z pałacem w Bożkowie?

2024-01-16 14:23

Pałac w Bożkowie jest jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce. Jego historia sięga nawet XVI wieku, a przez niektórych porównywany jest do zamku rodem z Disneya. Wielu turystów odwiedza to miejsce, chcąc poczuć się, jak w bajce. Stan budynku jednak z roku na rok się pogarsza. Ostatnio po raz kolejny pałac w Bożkowie został wystawiony na sprzedaż.

Pałac w Bożkowie. Perła Dolnego Śląska po raz kolejny na sprzedaż

Baśniowy pałac znajduje się we wsi Bożków w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Budowla ta przez lata przechodziła z rąk do rąk przez co została mocno zaniedbana. Niedawno pałac w Bożkowie po raz kolejny został wystawiony na sprzedaż. Póki co, nie wiadomo, kto będzie jego nowym właścicielem. Można jednak spodziewać się, że budynek ten będzie wymagał generalnego remontu. 

Ten, kto będzie chciał kupić bajkową rezydencję na Dolnym Śląsku, będzie musiał zapłacić ponad sześć milionów złotych. Na tę cenę składa się działka o powierzchni 4,7 hektara. Z tego trzy hektary to ogród francuski, w którym znajduje się pawilon ogrodowy, oraz budynek z wnętrzami o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych

Pałac w Bożkowie. Król Karol III zainteresowany kupnem polskiego zamku? 

W 2010 roku na łamach "Faktu" mogliśmy przeczytać, że zakupem pałacu w Bożkowie interesował się książę Karol III. Dziennik powoływał się na wypowiedź dyrektora muzeum w Wałbrzychu

Pałac w Bożkowie ulubionym miejscem filmowców. Były tutaj znane gwiazdy kina

Pałac w Bożkowie interesował swoim wyglądem nie tylko turystów chętnych zwiedzić tę rezydencję, ale też filmowców. Zamek na Dolnym Śląsku nie raz zamieniał się w plan zdjęciowy do filmów. Powstały tutaj takie produkcje, jak:

  • "Ciemno, prawie noc";
  • "Legenda";
  • "Dreszcze";
  • "Filip". 

Budynek ten odwiedzały również znane gwiazdy, m.in. David Hasselhoff, który kręcił w nim kadry do serialu "Ze Network".

Pałac w Bożkowie. Najpiękniejszy pałac w Polsce. Zobaczcie zdjęcia!

„Bezgłowy kurczak i wyczekiwana apokalipsa” Miłosz Horodyski