Podróże

Z Wrocławia polecimy na Madagaskar. Ile kosztuje urlop w krainie lemurów i baobabów?

2024-04-15 19:09

Już niebawem z Portu Lotniczego we Wrocławiu polecimy na Madagaskar! Nowe połączenie wystartuje we wrześniu i będzie realizowane lotami czarterowymi. W krainie lemurów i baobabów będziemy mogli spędzić nawet dwutygodniowe wakacje. Jakie atrakcje oferuje Madagaskar i ile kosztują bilety? Sprawdzamy.

Samolotem z Wrocławia na Madagaskar. Kiedy startują pierwsze loty?

Madagaskar, czyli największa wyspa Afryki to prawdziwy raj dla miłośników natury. Zobaczymy tu niezwykłe gatunki roślin i zwierząt.

- Przyroda Madagaskaru rozwijała się w izolacji od innych lądów, dlatego Madagaskar jest tak wyjątkowy. Ponad 90% gatunków roślin i zwierząt to endemity – oznacza to, że naturalnie nie występują nigdzie indziej – zachwalała nową destynację biuro podróży Itaka, które ogłosiło, że będzie latać z Wrocławia na madagaskarską wyspę Nosy Be.

Bezpośrednie loty czarterowe z Wrocławia na Madagaskar startują we wrześniu 2024 roku. Połączenie na egzotyczną wyspę Nosy Be znalazło się zimowej ofercie Itaki 2024/2025. W systemie rezerwacyjnym wyloty z lotniska Wrocław Strachowice są zaplanowane na 4, 11, 18 i 25 września. Bilet w obie strony dla jednej osoby kosztuje 6496 zł. Do wyboru są pobyty na 7 i 14 nocy. Podróżnicy mogą zakupić bezpośrednie loty czarterowe lub urlop z pełnym wyżywieniem i przelotami. W przypadku opcji all inclusive cena za za pobyt na 7 nocy z wylotem z Wrocławia wynosi najmniej 8479 zł (oferta na travelplanet.pl).

Lot będzie się odbywał samolotem szerokokadłubowym Dreamliner. W cenie biletu jest 20 kg bagaż rejestrowany oraz 5 kg bagaż podręczny. Ponad podczas lotu serwowane będą 2 posiłki, w tym dania gorące i woda. W samolocie dostępne dla każdego indywidualne monitory i pilot z systemem rozrywki pokładowej. Wylot z Wrocławia o godz. 12:50, lądowanie na Nosy Be o godz. 23:30.

Atrakcje madagaskarskiej wyspy Nosy Be

Urlop na Madagaskarze może być niesamowitą przygodą. Na wyspie Nosy Be zobaczymy piękne egzotyczne krajobrazy i czarne lemury w rezerwacie przyrody Lokobe. Są tam też kameleony, sowy, węże boa i wiele innych zwierząt. Do atrakcji na Nosy Be zalicza się też plaża Andilana – najpiękniejsza na wyspie. Można do niej dotrzeć tuk-tukiem lub skuterem.

Skąd zobaczyć wspaniałą panoramę wyspy Nosy Be? Warto udać się na Mont Passot – najwyższy szczyt wyspy. Na samym szczycie zainstalowano tablice informacyjne, na których opisano jakie jeziora i wyspy znajdują się poniżej.

W trakcie pobytu na tej rajskiej wyspie warto odwiedzać takie miasta, jak np. Helle Ville, gdzie znajdziemy portowy i kolonialny klimat. Inne wioski polecane przez podróżników to m.in. Dzamandzar - znana z organizacji zawodów lokalnej sztuki walki.

Nosy Be leży zaledwie 8 km od wybrzeży Madagaskaru, a wokół niej znajdują się inne ciekawe wyspy jak Nosy Komba, Nosy Mitsio, Nosy Sakatia i Nosy Tanikely.

Madagaskar. Najważniejsze atrakcje największej wyspy Afryki

Wybierając się na dłuższy urlop na Madagaskarze koniecznie trzeba wybrać się w głąb egzotycznej afrykańskiej wyspy. Jest tu mnóstwo atrakcji, których nie można przegapić. To chociażby aleja baobabów. W okolicy Morondavy znajduje się największy symbol Madagaskaru. Ogromne drzewa budzą zachwyt, a niektóre mają nawet kilkaset lat. Według przewodników najlepszy czas na odwiedzenie alei to zachód lub wschód słońca.

Jednak Madagaskar to nie tylko baobaby. Ta piękna wyspa oferuje fantastyczne parki narodowe. To m.in. Tsingy de Bemaraha, gdzie zobaczymy las wapiennych skał oraz park Masoala z rafami koralowymi i lasem równikowym.

Warto też odwiedzić stolicę, czyli Antananarywę. Są tu kolejne miejsca konieczne do zobaczenia, m.in. Królewskie Wzgórze – związane z historią władców Madagaskaru, to także miejsce pochówku i symbol ludności Malgaszy. Ponadto Pałac Andafiavaratra, gdzie znajduje się muzeum – dawniej była to rezydencja premiera tego wyspiarskiego kraju. Naokoło miasta są liczne pola ryżowe, jeziora i kanały.

Z Wrocławia polecimy na Madagaskar. Co zobaczyć w krainie lemurów i baobabów?